מסיבת יום הולדת תמימה של ילדי כיתה א' בחיפה, נפסקה אתמול כשגבר זר נכנס לאולם שבו היו הילדים והחל לתקוף אותם ואת ההורים שלהם בגז מדמיע. הילדים המבוהלים, וגם כמה מההורים שלהם, פונו לבית החולים. עד עכשיו הם, ורבים אחרים, לא מצליחים להבין מה בדיוק קרה שם.

"בבוקר חגגנו כרגיל יום הולדת לגאיה בת ה-7", סיפר גולן אינצ'י, מפעיל יום ההולדת בחיפה. "המסיבה הייתה בשיאה. אנחנו מבחינים באדם נכנס, מתחיל ממש לרסס מפתח הדלת בגז פלפל. נוצרה במהירות בהלה. האינסטינקט הראשוני היה שמדובר במחבל, משהו שהוא גדול ממה שקרה. הצריבה התחילה מיד בעיניים. הרגשנו שריפה בעיניים. רעד בגוף".

באירוע היו כ-15 הורים ו-50 ילדים, רובם בכיתה א'. חלק גדול מהם ללא השגחה. אינצ'י מספר שגם הוא היה מבוהל. אחד ההורים הבין שמדובר באיש חשוד ומשך אותו החוצה מהאולם. בידיו, אומר אינצ'י, היה בקבוק אלכוהול.

זוהר בדלוב, אב לאחד הילדים שנפגעו במסיבה, מספר ששם לב שהתינוק אותו החזיק מטה את הראש אחורה והבין שמשהו לא בסדר. "אז התחלתי להרגיש את הגז. ניסיתי לצאת החוצה ולהוציא את התינוק. הייתה גם אישה שנפלה בכניסה עם התינוק ביד. תוך כדי התחלנו להתעסק בילדים כמה שהיינו יכולים".

בדלוב ואב נוסף ניסו למצוא את המרסס, אבל לא הצליח. "פשוט לא הצלחתי לפקוח את העיניים", הוא אומר. 12 ילדים פונו לטיפול בבית חולים. המשטרה, לדבריו, הגיעה אחרי יותר מ-10 דקות. "ציינו שזה אירוע רב נפגעים", הוא אומר. "ובכל זאת זה לקח זמן".