זוכרים את הימים ההם, שבהם הטלוויזיה השמנמונת עמדה על מזנון בצבע ונגה עם גובלן ממול ועציצים בצדדים? ובכן, הם חלפו מן העולם.
ראשית, היום הטלוויזיות כבר אינן כבדות משקל כי אם דקות ושטוחות. שנית, על מנת להסתיר את כל החוטים ולהפוך את פינת הטלוויזיה לאלגנטית ויוקרתית באמת, נולדו שלל רעיונות עיצוביים שכוללים נישות גבס בצביעה דקורטיבית, משחקי תאורה ושלל אטרקציות.

המסך הוא מרכז הענייניםאז איך תולים את הפלזמה כך שמצד אחד החוטים יוסתרו היטב, ומצד שני המראה שיתקבל ישדרג את הסלון ויתאים לסגנון העיצוב בבית?

המעצבת דנה בנקי מרשת IDdesign מסבירה:

באיזה גובה מומלץ לתלות את המסך?
קצת מעל גובה העיניים, בישיבה על הספה שממול המסך. מומלץ מאוד למדוד את המרחק מהקיר לספה קודם לקניית המסך ועל פי המרחק לבחור את גודל המסך. שני גורמים נוספים שחשוב להתייחס אליהם הם המרחק של הקיר מהספה, והאם יש בקיר המדובר חלון. במידה וכן, מומלץ לבחור במסך LCD שאינו משתקף, ולא במסך פלזמה שעליו יראו את השתקפות האור מהחלון.

האם כדאי לתלות את המסך על הקיר או למקם אותו על רהיט?
עדיף לתלות את המסך על קיר גדול וחלק, מה שיוצר מראה אלגנטי ונקי. בכל מקרה, יש להסתיר את הכבלים (גם כבלים לבנים) מאחרי המסך או בתוך הקיר. כשתולים את המסך על הקיר, רצוי לא לתלות לידו תמונות או אביזרים אלא להשאיר אותו במרכז העניינים.

קיר הפלזמה אחרי השיפוץ (צילום: דן ברש)
עם נישות לקישוט ותאורה. עיצוב: ברברה ברזין | צילום: דן ברש

על הרהיט או המזנון שמתחתיו ניתן למקם, בצדדים, מספר מועט של פריטים. אם אין אפשרות תליה ומניחים את המסך על רהיט, חשוב לשמור על ניקיון עיצובי גם כן, ולא להעמיס עם אביזרים רבים נוספים.
דווקא במטבח, אם בא לכם, ניתן להניח את המסך ליד שולחן האוכל לקבלת מראה אינטימי יותר. באופן אישי, הייתי ממליצה להימנע מפתרון של תליית המסך על ידיות אחיזה, והעדפה של פתרונות עיצוביים אלגנטיים יותר.

כיצד למקם את התאורה של החדר ביחס למסך?
התאורה לא צריכה להיות קרובה למסך, גם על מנת למנוע השתקפויות. באופן כללי, המיקום של התאורה צריך להיות במרכזו של החדר והוא צריך להכלל בתכנון התאורה הכללי של הבית. צריך לזכור שלהרבה אנשים תאורה דווקא מפריעה בצפיה במסך והם מעדיפים להחשיך מעט את התאורה בזמן צפיה.

>> ממצעים ועד מערכות ישיבה: עיצוב בלבן

התמונות נלקחו ממדור בשיפוץ

העדכונים הכי חמים ישירות לנייד:
שלחו את המילה "מבזק" למספר 5000 ותתחילו להתעדכן