אין תמונה
אפילו שיפוע הגג מזכיר את התסרוקת של היטלר

נהוג לומר על אנשים שהם מזכירים אנשים אחרים, אומרים לפעמים על כלבים וחתולים שהם מזכירים את בעליהם, אבל את זה עוד לא שמעתם: בית בעיר סוואנזי שבוויילס מוכר בין המקומיים ככפילו של אדולף היטלר. הבית התמים אמנם לא תוכנן להידמות לדיקטטור הרשע, אך לאחר שבחורה צעירה העלתה תמונה שלו לעמוד הטוויטר שלה, וציינה את מי הוא מזכיר לה, אנשים התחילו לצייץ בהמוניהם ולהתגלגל מצחוק.

"פתאום שמתי לב לדמיון"

"זה בית שאני עוברת לידו כל יום", סיפרה צ'רלי דיקנסון, סטודנטית בת 22. "אבל יום אחד פתאום שמתי לב לדמיון. יום אחר כך עברתי במקום עם החבר שלי, ושאלתי אותו אם הוא לא חושב שהבית הזה דומה להיטלר. ברגע שראיתי שגם הוא קולט את הדמיון ומתפקע מצחוק, צילמתי והעליתי את התמונה לטוויטר. כשחושבים על זה יש הרבה דימיון, גם בצבעים, גם בשיפוע של הגג, שמזכיר את התסרוקת של היטלר, אפילו הכרכוב מעל הדלת נראה כמו השפם שלו. מאז שפרסמתי את התמונה אנשים לא מפסיקים להגיב אליה ולהשתגע מהדמיון".

התמונה הגיעה אל הקומיקאי הבריטי ג'ימי קאר, שהתלהב, פרסם אותה בטוויטר שלו וכתב: "בוקר טוב! הנה בית שנראה כמו היטלר", ומאז היא ממשיכה לתפוס תאוצה.

אין תמונה
והכרכוב נראה כמו השפם שלו
אולי יחליפו את צורת הגג

בבית המדובר יש שתי דירות, באחת מהן גר דונלד פיין בן ה-60. "הבית באמת קצת מזכיר את הפיהרר, עכשיו כשאני חושב על זה", אומר פיין. "קשה לראות דברים כאלה כשנמצאים קרוב, אבל כאשר מתרחקים מעט אפשר ממש לראות אותו. מצחיק שמעולם לא שמתי לב לכך. אני מקווה שעכשיו לא תהיה לכאן נהירה של אוטובוסים עם תיירים ומצלמות. אנחנו אנשים פרטיים שלא מעוניינים בהמולה. אם תמשיך ההתעניינות ויבואו לפה אנשים מהסוג הלא נכון אני אדאג לצבוע את הבית בצבע שונה, או להחליף את צורת הגג לסימטרית יותר".

"מאז פרסום התמונה וההתעניינות התקשורתית הבדיחות כבר רצות בכל העיר", מספר בארני איסטון שמתגורר ברחוב, "אנשים שואלים אם לבית יש בונקר, ואם שם הרחוב יוחלף לרחוב הייל".

במהלך השנים מצאו אנשים לא מעט חיות שנראו להם דומות להיטלר. בבלוג שמוקדש אך ורק לנושא, בשם "חתולים שדומים להיטלר" אפשר למצוא אין ספור יצורים פרוותיים טובי לב שנולדו עם כתם שחור במקום הלא נכון, וכאן תוכלו למצוא מגוון של חיות אחרות שהתחפשו לנאצי.

>> המצאה חדשה: עיצוב הבית משתנה בלחיצת כפתור