אין תמונה
גוון לבן למטבח פופולרי מאוד משום שמדובר בצבע שיישאר רלוונטי לאורך זמן

המטבח הוא אחד החללים המרכזיים והחשובים בבית ובשנים האחרונות אנחנו משקיעים יותר בעיצוב שלו. רק שלפעמים אנחנו לא שמים לב לפרטים הקטנים ועושים לא מעט טעויות שחוזרות על עצמן בלא מעט בתים. קבלו 10 טעויות רווחות בעיצוב המטבח פלוס המלצות כיצד להימנע מהן:

1. מרחק גדול מדי בין המקרר, הכיור והתנור

לכל מטבח יש לפחות שלושה אזורים עיקריים: אזור בישול, אזור הדחת כלים ואזור אחסון. אלה יוצרים יחד כעין משולש של תנועה בתדירות גבוהה. כדי לדאוג לחיים קלים עבור המשתמשים במטבח, יש לדאוג שהיקפו של אותו "משולש זהב", לא יעלה על מרחק של 7 מטרים.
מטבח יעיל הוא זה שהמרחק בין שלושת קודקודיו של המשולש אינו רחוק מצעד וחצי, זאת כדי למנוע התרוצצות מיותרת כשאתם ממלאים סיר של מים ורוצים להרתיח אותם, או כשאתם מוציאים פריטי מזון מן המקרר ומחפשים גישה נוחה אל משטח העבודה ומשם לתנור.

רוצים מטבח חדש ושווה? שלחו לנו למייל את הטיפ שלכם כיצד לשדרג את המטבח בזול, צרפו תמונה ואולי תזכו.

אין תמונה
התמקדו בפתרונות אחסון מודלוריים ואסתטיים במקום ארונות שעשויים להעמיס על החלל

2. יותר מדי ארונות

אין ספק כי סדר מופתי ותחושת ניקיון ורוגע מתקבלים בחלל המטבח כאשר הכלים נסתרים מן העין ומאופסנים היטב. למרות זאת, הארונות עצמם יכולים ליצור תחושת עומס וכבדות בחלל, לכן כדאי להתמקד בפתרונות אחסון מודולאריים ואסתטיים, ולהעדיף אחסון נוח בתוך מגירות, לדוגמה, להן אפשרויות של שליפה נוחה, טריקה שקטה, כושר העמסה גבוה ועוד.
ובנוגע לארונות הקיימים, כדאי לנצלם באופן מיטבי ולהימנע מחללים נטולי ייעוד אשר צוברים אבק, וכן להתחשב במשתמש העיקרי במטבח, לקביעת גובהם של אלה התלויים.

3. ארונות מעל הכיריים

במסגרת התכנון המוקדם, כדאי לתת את הדעת על מיקום הכיריים במטבח. בין אם בחרתם בכיריים הפועלות על גז או בכיריים קרמיות, חשוב למקמן בסמיכות לחלון שמציע אוורור, וגם אז חשוב שלא לחסום אותן ולא לתכנן ארונות או מדפי אחסון מעליהן.
השאירו מקום עבור קולט אדים, אם תרצו להתקין אחד כזה בעתיד, או לפחות דאגו להותיר מקום לאוורור בארונות העליונים.

אין תמונה
חשבו על הצרכים שלכם והתאימו את הטרנדים העכשוויים אליהם

4. יופי חסר פונקציונליות

להבדיל מבעבר, כיום אין צורך להתפשר על אחד מהשניים, אלא בהחלט ניתן ליהנות מכל העולמות. לשם כך נדרש תכנון נכון. תמיד חשבו קודם על הצרכים של בני הבית: באיזו תדירות נוהגים לבשל, האם נוהגים לארח במטבח, מה מספר הנפשות בבית, מי הם המשתמשים העיקריים (מגבלות גובה וכד'), האם חלל המטבח סגור או פתוח וכדומה.
אם למשל מדובר במשפחה גדולה, אז ודאי תזדקקו ליותר כלים, ובהתאמה גם למקומות אחסון נאותים, חלקם נגישים גם עבור הקטנטנים שבחבורה, ופינת אוכל או דלפק ישיבה לארוחות מסודרות.

5. עיצוב מיושן

העידן הטכנולוגי והקדמה הביאו איתם מגוון פתרונות מתוחכמים לעבודה ולאחסון, רובם ככולם ידידותיים למשתמש. שווה לבחון את החידושים בתחום המטבחים אשר שיפרו את מעמדם של אלה לאין-ערוך.
במקום משטחי עבודה צמודי-קיר, לדוגמה, תוכלו להעדיף יחידת אירוח – אי מודרני – שישמש כדלפק אכילה, כמזווה וכיחידת עבודה ואחסון. זה עוד בלי להזכיר תכנון מערכת מולטימדיה פנימית, תאורת אווירה ושאר גאדג'טים. אי מסוג זה יהווה את מוקד המטבח ויציג חזות מעוצבת ונקייה, במיוחד במטבחים פתוחים הצופים אל חלל המגורים.

אין תמונה
כבר החלטתם על אי? אל תשכחו לחבר אליו את כל התשתיות

6. תכנון לקוי של אי

האם המטבח שלכם בנוי לאי במרכזו? נדרש חלל גדול מספיק על מנת למקם בו אי, אחרת זה גם לא פונקציונלי וגם לא אסתטי במיוחד. אם החלטתם שמתאים לכם אי, תכננו אותו כראוי; פעמים רבות שוכחים לקבוע נקודות חשמל באי החדש והנוצץ. התיקון עלול להוביל לעבודות בעלויות יקרות, ולעיתים אפילו לפגוע בחיפויי הרצפה.

7. עיצוב מינימליסטי על חשבון שטחי אחסון

רובנו אוהבים מטבח נקי ומסודר במראה מינימליסטי, אך לא כולנו יכולים להרשות לעצמנו צמצום שטחי אחסון יקרים. בנוסף, אם השקעתם במטבח מעוצב ויקר, כדאי לחשוב מראש על הכלים ועל מוצרי החשמל שברשותכם. אין לכם אפשרות להחליפם כרגע ומראם אינו מושך במיוחד, לכן כדאי לדאוג למקומות אחסון שיסתירו אותם מן העין, במקום מדפי אחסון מינימליסטיים שיציגו אותם לראווה.

אין תמונה
עיצוב מינימליסטי לא מתאים לכל מטבח

8. העדפת טרנד חולף

מומלץ שלא להיתפס לאופנות עכשוויות ברות-חלוף, שייצרו מראה של מטבח משוכפל וחסר ייחוד. במקום זאת, השתדלו להביא לידי ביטוי את סגנונכם האישי, ולעצב מטבח עדכני שישלב בתוכו את הטרנדים השולטים, אך יתחשב גם בצרכי המשפחה.
גם בחירת הגוון המתאים חשובה ביותר לשמירה על מטבח מעוצב לאורך זמן. המטבחים הלבנים הם הפופולאריים ביותר, כיוון שהם מציעים סטייל שנשאר תמיד באופנה.

9. תכנון תאורה מאוחר מדי

לתאורה במטבח משקל רב ביותר, שכן בראש ובראשונה מדובר על מעין חדר עבודה שזקוק לתאורה נאותה וממוקדת עבור המטלות השונות. ודאו שהחלונות מכניסים תאורה טבעית חזקה ובהירה, ואת החסך השלימו באמצעות תאורה פונקציונלית בדמות נורת פלורוסנט צהובה וטבעית, גופי תאורה השקועים בתקרה ואפילו תאורת לדים חסכונית הקבועה בתוך הארונות - אחרת יהיה לכם מטבח מעוצב לעילא, אך חשוך מדי.
כדאי להקפיד על תאורה עיקרית טובה וחזקה ולהימנע מתאורה כבדה ומחממת, כיוון שבהיותו זירת בישול - המטבח חם ממילא.
בנוסף, ניתן לרתום את סוג התאורה לסגנון העיצוב הנבחר. לדוגמה, פסי תאורה מתכתיים עם ספוטים למטבח במראה היי-טקי. תאורת אווירה ותאורה משלימה תוכלו להוסיף לארונות העליונים במטבח, תחתם תוכלו להתקין תאורה נסתרת להארת משטח העבודה.

10. רכישת מטבח מחברה לא מוכרת

הזמינו מטבח מחברה הנושאת תו תקן, אשר משמש תעודת ביטוח למטבח. דבר זה יבטיח לכם מטבח שעשוי מחומרים איכותיים ברמת גימור גבוהה, אשר עבר בדיקות מחמירות המאשרות את בטיחותו. חברה אמינה תעניק לכם שירות ואחריות לאורך שנים ותדאג שיהיה לכם למי לפנות, בעת הצורך.

ייעוץ מקצועי: בני אמסלם, מנכ"ל "מחסני מטבחים".

רוצים מטבח חדש ושווה? שתפו אותנו בטיפ שלכם כיצד לשדרג את המטבח בזול, צרפו תמונה ואולי תזכו.

את הטיפים והתמונות יש לשלוח למייל: family@mako.co.il.

אין תמונה
יכול להיות שאתם מסתכלים על המטבח החדש שלכם. מטבח הפרס של מחסני מטבחים

***התחרות בהתאם לתקנון.