הדיירים: זוג אמהות עם שני ילדים קטנים. אם אחת עובדת בהייטק, השנייה יועצת אישית שעובדת מהבית ומקיימת בו לעיתים פגישות.

הדירה: ממוקמת בגבעתיים באזור שקט, בבניין בן ארבע קומות שנבנה לפני כ-35 שנים. גודלה הוא כ-90 מ"ר והיא מחולקת לארבעה חדרים. לפני השיפוץ הדירה הייתה חשוכה, מבוכית, בעלת תשתיות ישנות ולא מושקעת.

החזון: הדיירות ביקשו דירה מוארת, חמה ומחבקת. אחת הדרישות הייתה לייצר ספריה גדולה לכל הספרים שהן אספו לאורך השנים ולאלו שעוד יקנו. אתגר נוסף היה ליצור פינת עבודה נפרדת שתאפשר לקיים בה פגישות אינטימיות.
האילוצים העיקריים איתם נאלצנו להתמודד היו גודל הדירה, הבניין הישן שלא תמיד איפשר גמישות מבחינת מיקום התשתיות והפתחים, וכיווני האור – הוויטרינה בסלון פונה לכיוון דרום-מערב ולכן נכנס ממנה אור טבעי חזק מדי רוב שעות היום.

משך השיפוץ: כשלושה חודשים.

עלות השיפוץ: כ-350,000 שקל. העלות כוללת שבירה של כל קירות הבית ובנייה מחדש, תשתיות חשמל, מים וביוב חדשות, חלונות אלומיניום, מטבח חדש, עבודות נגרות וחדרי רחצה חדשים. הריהוט היה קיים בידי הדיירות עוד קודם.

מטבח אחרי שיפוץ - אריאל גור2
הספה הירוקה-אפורה הכתיבה את הבחירה בגוונים בשאר הבית. הסלון והמטבח

פינת עבודה עם קירות זכוכית עגולים

השיפוץ כלל חלוקת חללים חדשה וכעת יש בדירה שלושה חדרי שינה, פינת עבודה, חדר רחצה גדול, שירותי אורחים, מטבח, סלון ופינת אוכל.
החללים הציבוריים בדירה תוכננו כחלל אחד פתוח, בשונה מהתכנית המקורית בה הייתה חלוקה לחדרים סגורים ונפרדים. החלוקה החדשה נועדה ליצור תחושת מרחב ולאפשר כניסת אור טובה יותר.לב התכנון הוא הכניסה לדירה: חלל המבואה מכיל ארון אחסון, פינת עבודה וספרייה מעוגלת, המדגישה את הרוך והנשיות הדומיננטית בדירה.בכל חדר שינה יש לפחות חלון גדול אחד שמכניס אוויר. עשינו בכל הדירה שימוש בצבעים חמים – לבן, אפרפר וירקרק, בשילוב חומרים טבעיים שכוללים פרקט מעץ אלון ומדפי MDF בגוון טבעי.

מבואת הכניסה: מכילה את הפונקציות הנדרשות לחלל כניסה כמו ארון מעילים, וכן פינת עבודה וספרייה שממוקמות בתוך חלל עם קירות מעוגלים. חלל זה יכול לתפקד כחלל נפרד מהדירה ולאפשר פגישות אינטימיות בפינת העבודה מבלי שהמבקר צריך להיכנס ממש ללב הדירה.
הקירות המעוגלים עשויים זכוכית שעליה מוטבעת דוגמא בסגנון וינטג'. שקיפות הקירות הופכת אותם למחיצה שחצי מסתירה-חצי מגלה את פינת האוכל ומאפשרת ניצול של האור הטבעי הנכנס לדירה.

פינת האוכל והסלון: מוקמו בקרבה לחלון הוויטרינה הגדול ולכן כשנמצאים בהם מרגישים במקום פתוח מאוד ומרווח. האלמנט הדומיננטי ביותר בחלל הזה הוא הקיר המעוגל שממשיך את זה של חלל הכניסה. גם בחלק הזה שלו יש מידוף ויחידות אחסון שיכולים לשרת את פינת האוכל. את נושא כניסת השמש הישירה פתרנו על ידי צלון חיצוני חשמלי שמאפשר ויסות של האור בשעות הקשות.
הספה הירקרה-אפרפרה שהייתה קיימת בידי הדיירות הכתיבה עבורן את הגוונים שהן רצו בבית. ניתן לראות את המשחק עם הצבע הזה בקירות המעוגלים של הספרייה וכן במטבח. בנינו קיר שמפריד חלקית בין הסלון למטבח ועליו תכננו ספרייה מעץ שמתכתבת עם שולחן הקפה. הכיסאות בפינת האוכל הן בצבע דומה ונבחרו בצורות שונות כדי ליצור עניין. את המטרה הזו גם משרת השולחן שנצבע בלבן.

אין תמונה
הכיסאות נבחרו בצורות שונות ובצבע שונה מהשולחן כדי ליצור עניין. פינת האוכל

המטבח: פתוח יחסית לחלל הציבורי, אך עדיין מופרד מעט באמצעות קיר הטלוויזיה. מאחורי הקיר מצד המטבח יש מקום לפינת אוכל קטנה לארוחות בוקר קלות. הארונות הירקרקים יוצרים קשר שאר האלמנטים הירוקים בבית, ומשטח השיש האפור מתכתב עם חלונות האלומיניום.

כתום בחדר השינה

חדר רחצה מרכזי: חלל זה נוצל באופן מקסימאלי כך שיכיל אמבטיה, כיור גדול עם מגירת כביסה גדולה, ומכונות כביסה וייבוש בתוך ארון. בנוסף, ישנו ארון נישה לאחסון של חומרי ניקוי ומוצרי רחצה. גם כאן הכנסנו צבעוניות באמצעות אריחים בגווני פסטל שונים מעל הכיור ומעל האמבטיה.

שירותי האורחים: גם לכאן הצלחנו להכניס אור טבעי לחלל. הוא מגיע מכיוון חדר הרחצה באמצעות חלון מזכוכית חלבית שמפריד בין שני החללים. בחרנו בכיור קרמיקה בגוון אדום המונח על מדף עץ אלון מולבן שממשיך גם כחיפוי קיר. ממנו גם יוצא הברז ומתחברת המראה.

חדר שינה הורים: בתהליך התכנון הדיירות ביקשו כי יהיה שטחי אחסון גדולים לבגדים, אך לא רצו שיהיה ארון מאסיבי או חדר ארונות. הפתרון היה ארונות משני צידי המיטה המכילים יחידות תליה, מגירות ומדפים בעומק המשתנה לפי הצורך. הארונות נצבעו בגוון כתום-צהוב, כמו גם הקיר מאחורי המיטה. כך השגנו אחידות בחלל והארונות לא נראים כאלמנט מאסיבי, אלא כחלק מהקירות. בחדר זה תוכננה גם פינת עבודה קטנה בסמוך לחלון.

אין תמונה
קירות הזכוכית מאפשרות לאור הטבעי להיכנס. חדר העבודה

חדרי שינה ילדים: בשני החדרים יש חלונות המכניסים אור ואוויר ובכל חדר מיטה, ארון גדול, שולחן כתיבה ומחשב.

דבר המעצבים: האמון שהלקוחות נתנו בנו הביא לעיצוב אחיד, כיפי, איכותי ויחד עם זאת בעל אופי מיוחד שהותאם ספציפית להם.

טיפ: בכל דירה ניתן להכניס אור טבעי. זה תלוי במיקום נכון של החללים השונים ובפתרונות יצירתיים. אור טבעי מעורר, משמח וחוסך חשמל.

פריט אהוב: הספרייה. היא מייצגת עיצוב יפה, פרקטיות, צבעוניות ויחד עם זאת פשטות. כל התנועה בדירה סובבת סביבה, דבר שהופך אותה לאלמנט נגיש ומרכזי.

פרגון לאנשי מקצוע: חזי בנק, מהם קנינו את כל פריטי הקרמיקה ואת הכלים סניטרים. הם מעניקים שירות וייעוץ מקצועי, וזמינים לכל שאלה או בעיה שהתעוררה בשטח; יעקב מחברת "אלום גב הורוביץ" ברמת גן, שעשה את כל עבודות האלומיניום. הוא עומד בזמנים, העבודה שלו מאוד איכותית והוא נכון לתת שירות גם לאחר ההתקנה.

המעצבים: הגית אלון ואריאל גור | סטודיו לאדריכלות ועיצוב פנים, טלפון: 052-3428858.
לדירה נוספת שעיצבו המעצבים

מעצבים ודיירים, יש לכם בית להשוויץ בו? יש תמונות לפני השיפוץ ולאחריו?כתבו לנו

>> במדור הקודם: בדרך לפנסיה עוצרים בתל אביב

לכל הבתים במדור