ומבילנוגן, דיאקסיה, נץ חלב, דוביום – אלה הם כמה מהעצים, הצמחים והפרחים החדשים שנוכל למצוא לקראת הקיץ הקרוב.

מי רוצה לגדל תותים בעציץ?

אחד הטרנדים הבולטים בתחום כבר כמה שנים הם הקקטוסים שגם השנה יככבו. "הקקטוסים פורחים בתקופת האביב שמתחילה במרץ ומסתיימת ביוני", אומר שמוליק רגב ממשתלת רגב, מושב בית אלעזרי. "לנו יש באוסף הקקטוסים 5,000 זנים שונים. הזולים ביותר עולים 7 שקלים והגדולים והיקרים מגיעים לכ-2,000 שקל. ככל שהקקטוס יותר שעיר וקוצני, סימן שהוא מגיע מאקלים קשה יותר והוא מתאים לגידול במקומות קרים כמו ירושלים".

אבל לא רק קקטוסים נראה השנה. בין סוגי הצמחים והפרחים שמוצעים בשוק ניתן למצוא זן חדש של בולבינה שלא מצריך הרבה מים, עציצים של תותי נוי שמפריחים פרחים יפים וגם פירות, זנים חדשים של פרח הקמליה, פרח בשם סנסיבירה אשר פולט חמצן שמטהר את האוויר ועוד.

ומה לגבי הגינה עצמה? הגנים היפניים לסוגיהם ימשיכו לתפוס יותר מקום בחצרות הבתים הפרטיים, ובנוסף נראה יותר חממות פרטיות. "הרעיון הוא שיהיה לך מקום שלך שתוכל לגדל בו מה שאתה רוצה ומתי שאתה רוצה", אומר מיכה נווה, מחברת חממית, בית יצחק. "בחלל הזה אפשר לבקר את הטמפרטורה, הלחות ואת עוצמת האור, כך שתוכלו לגדל פירות כל ימות השנה, כמו גם תבלינים, ירקות, צמחי בית וסחלבים - שזה היום הלהיט העולה". חממה כזאת תעלה לכם בין 5,000 ל-10,000 שקל.

אבל לפני שאתם רצים להפריח את הגינה שלכם, לפני הרכישה אל תשכחו לבדוק עם המומחים אלו סוגי צמחים מתאימים למקום שבו אתם גרים ומה מתאים לחצר הפרטית שלכם.

>> איך לרענן את הגינה והמרפסת?