כמעט שבועיים נותרו עד ליל הסדר, ולצד הנקיונות המסורתיים, רבים מאיתנו מנצלים את התקופה לשיפוצים: מצביעה והוספת טפטים ועד להחלפת השירותים והמקלחת. אבל השנה נראה שרוב הישראלים יערכו את השיפוץ שלהם במתכונת מעט צנועה יותר.

לצבוע לבד או לשלם לאיש מקצוע?

"בגלל המיתון אנשים לא צובעים השנה את כל הבית, אלא רק חדר אחד", אומר ערן שיס, יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים. "במקום להיכנס לשיפוץ גדול ויקר אנשים מעדיפים לעשות שיפוץ קטן יותר ואיכותי יותר".

צביעת הבית תהיה כנראה השדרוג הנפוץ ביותר. למרות שמדובר בשינוי קוסמטי בלבד מדובר בהוצאה לא מבוטלת, בטח אם תפקידו את המלאכה בידי איש מקצוע שיגבה עבור צביעה של חדר אחד בין 800 ל-1,200 שקלים, לא כולל שפכטל ותיקונים עמוקים.

המחיר לצביעת חלל הסלון ופינת האוכל יכול להגיע ל-2,000 שקלים, מה שאומר שעל צביעה של דירת ארבעה חדרים תשלמו בין 4,400 שקל ל-5,600 שקלים. המחיר כולל חומרים וצבע והוא יכול לטפס במאות ואלפי שקלים אם תבחרו להוסיף תיקונים מקיפים וקילוף של קירות או אם תבחרו בטקסטורות מיוחדות. כמו כן, אם תרצו חיפוי של אבנים או טפטים מיוחדים תיפרדו מ-250 עד 500 שקלים למ"ר בממוצע כולל העבודה.

וכמה תוכלו לחסוך אם תחליטו לצבוע לבד?

רכישת ציוד לצביעת הבית באופן עצמאי תהיה זולה בהרבה. לדירת ארבעה חדרים סביר להניח שתצטרכו שני פחים שיעלו לכם 500-1,000 שקלים, תלוי בסוג. ציוד נלווה שכולל ניילונים, מברשות ועוד יכול לנוע בין 500 ל-1,000 שקל. המגוון גדול וכך גם המחירים. מדובר בחיסכון משמעותי, אם לא לוקחים בחשבון את ימי העבודה שלכם.

>> מי מכיר את השיק של הקיר? רעיונות מקוריים לשדרוג הקירות בבית