כבר התרגלנו בעבר לפרויקטים גרנדיוזיים וגורדי שחקים, אבל הפעם מדובר כנראה במשהו אחר. זאת לפחות היומרה - דירות יוקרה לצעירים בלבד.

ענבל אור, מנכ"לית "אור סיטי נדל"ן" מספרת על הפרוייקט: "כל הזמן אומרים שתל אביב היא מונופול לעשירים בלבד. המסר שלנו להגיד לאנשים: חברה, זוגות צעירים זכאים, תגיעו לתל אביב, יש לנו את הדירות הטובות ביותר עבורכם".

ככה זה יעבוד: שני מגדלי מגורים יוקמו בשיטת קבוצות הרכישה. אחד בן 40 קומות והשני בן 46 קומות, עם כמעט 500 דירות בדרך בגין, ליד שאול המלך. התנאי להשתתף בקבוצות הרכישה - צעירים עד גיל 35 בלבד, או זוג נשוי שזו הדירה הראשונה בבעלותו.

לא יימכרו דירות למשקיעים

עידו ויצחק חג'ג' מקבוצת חג'ג' שתקים את המגדלים עם אור סיטי נדל"ן מבטיחים שלא יימכרו יותר מדירה אחת לגורם מסוים ובשום פנים ואופן לא מדובר בדירות להשקעה.

גם המחירים צפויים להיות נמוכים מאוד יחסית לדירות יוקרה: דירת 2 חדרים תעלה 950,000 שקל, עבור שלושה חדרים תיפרדו מ-1,300,000 שקל, ועבור חדר רביעי תשלמו 1,800,000 שקל. המחירים עומדים על כ-3,000 דולר למ"ר, לעומת פרויקטים דומים בסביבה שהעלות שלהם כפולה.

בקומות הראשונות יהיו משרדים, חדר כושר ובריכה, הבעיה הגדולה היא איך לסנן את האנשים שיתקבלו לפרויקט קבוצות הרכישה הגדול ביותר - והיחיד לזוגות צעירים. עכשיו זה מתחיל, אבל כדי להיכנס לדירה תצטרכו לחכות עוד חמש שנים.