חשד להתעללות חמורה: אם לפעוט בן שנה מנס ציונה התקינה בביתה מצלמות אבטחה, בעקבות החשד שהמטפלת של בנה מכה אותו. לאחר שצפתה בהקלטות גילתה האם שהמטפלת נהגה לסטור לבנה בחוזקה בזמן שהוא בוכה בזרועותיה. הלילה נעצרה המטפלת והיום היא תובא להארכת מעצר.

"זה הסיוט של כל הורה, זה לא נותן לי מנוח. לצערי היו כמה נורות אזהרה במהלך הדרך. מדי פעם הילד היה חוזר עם חבלה ונפיחות בלחי ואמרו לי: 'זה ילד, הוא נופל, תפסיקי, אל תהיי לחוצה, זה לא יכול להיות'. אבל משהו אצלי לא ישב טוב", סיפרה הבוקר האם לנסלי ברדה.

איך הגעת דווקא למטפלת הזאת?
"כמו כל אמא טרייה חיפשתי את המסגרת הכי טובה בשביל הבן שלי. החלטתי שמטפלת זה הפתרון הכי טוב, אחד על אחד, עד שבני יידע לגונן על עצמו ואז אכניס אותו לגן. עשיתי ראיונות, קיבלתי המלצות, ולמעשה החלטתי ללכת עם מישהי שהייתה נראית לי חמה, סבתא".

איך התחלת לשים לב שמשהו לא בסדר?
"בתקופה האחרונה הבן שלי פשוט לא הסכים ללכת אל המטפלת בבקרים. הוא בא אלי וצרח, והיא פשוט אמרה לי: 'הוא מפונק, תלכי לעבודה, זה יעבור לו, זה בגלל שהוא רוצה להיות איתך'. הייתי משאירה את הילד שלי בוכה. התחלנו לשים לב שיוצאים לו קליקים מהכתפיים והתחלנו לשמוע רעשים".

ואז החלטתם להתקין את המצלמות?
"באותו בוקר אמרתי לבעלי, 'משהו לא יושב לי טוב'. בעלי נכנס למצלמות וראה את כל ההתרחשות מהבוקר, הוא ראה אותה מרימה אותו משתי כפות הידיים, מסובבת אותו, מטיחה אותו על המזרון בסלון ומשאירה אותו על הספה ללא השגחה. היא זרקה אותו בעגלה כשהוא לא קשור ולא החליפה איתו מילה במשך שעות".

מה היא אמרה כשהתעמתתם איתה?
"הלכנו לשם, התעמתתי איתה, צעקתי, קיללתי. היא הכחישה ואמרה שהיא פשוט ליטפה אותו. אמרתי לה: 'בואי נצפה ביחד בסרטון, בואי נראה אם זה ליטוף'. ממש שומעים את הסטירה. היא עדיין מכחישה ואומרת שזה ליטוף. היא אמרה, 'אני לא מבינה איך זה מה שאתם חושבים עלי'".

פניתם למשטרה?
"בוודאי. מיד לאחר העימות איתה הלכתי למשטרה והגשתי תלונה. בלילה עידכנו אותי שהכניסו אותה למעצר והיום היא תובא לדיון".