הקולקציה החדשה של הזאטוטה

מי אני: הבגדים של "חניק"

קולקציית הבגדים של חניק - מדור 18.3.10 (צילום: חניק)
בגדים מעוצבים ומתוקים שמתאימים ליום יום | צילום: חניק

ההתמכרות שלי לשופינג עברה מטמורפוזה קלה מאז שבתי באה לעולם. במקום להצטייד בשלל חולצות ומכנסיים לעצמי, אני מעמיסה על הארון שלה ערימות של בגדים. זה כמובן מתגלה כדבר מיותר בעליל, שכן היא גדלה בקצב מטורף, ולא מעט פריטים מקסימים נותרים עם תג המחיר, ממתינים בבוידעם לעולל הבא. לכן, החלטתי שאם אני קונה - אני עושה את זה בחוכמה. במקום חמש חליפות זהות בצבעים שונים, אני מצנזרת ומסננת בקפידה.
כך מצאתי את אופנת "חניק", שמייצרים בגדים מעוצבים ומתוקים שמתאימים ליום יום. רעיון חכם, כי לאן כבר הקטנה בת החצי שנה יוצאת בלילה? מדובר בבגדים עבודת יד (מה שאומר שהם מיוחדג'ים אבל לא בקטע פלצני), המשלבים אפליקציות פשוטות אך מקסימות שמעלות חיוך. אני בדקתי את אופנת החורף, שמבוססת כולה על פלנל נעים ומלטף שמחמם את הגוף מבלי לגרום לו להזיע, בול למזג האוויר הישראלי. עכשיו כשהקיץ מגיע, קולקציית הקיץ מותאמת גם היא לחום יולי-אוגוסט. הבגדים מיועדים לתינוקות מגיל שלושה חודשים ועד מידה 8. מי שרוצה לאבזר את העולל, ייהנה גם מסיכות לשיער ולבגד, קשתות לשיער ועוד, שזה כאילו חובה לכל פשוניסטה מתחילה. המחיר? באופן מפתיע מאוד נוח לכיס.
כמה אני עולה: 50-70 לגופיות, 60-80 לחולצות, 40-70 לבגדי גוף.
תשיגו אותי: באתר חניק ובחנויות שונות בארץ.

הצל שלי ואני

מי אני: צלון של לליס

הצל שלי ואני, צילון של לליס - מדור 18.3.10 (צילום: אתר לליס)
תחליף נוח ויפה (אבל יקר) לקומבינת החיתול + מקל כביסה | צילום: אתר לליס

בגיל 25 עשיתי היכרות ראשונית עם משקפי שמש. בדיעבד, לא ברור איך עד אז התהלכתי בשמש האכזרית של ארצנו, אבל מה שבטוח הוא שהיום אני לא מסוגלת לעשות צעד בלי הגנה טובה לעיניים. כשמדובר בתינוקות רכים, הקרניים מסנוורות ומרגיזות אותם הרבה יותר. מכיוון שמשקפי שמש לטף הם משהו שמתאים רק בקטלוגים של בגדי ילדים, יצאתי לחפש פיתרון.
חזרתי עם הצלון של לליס, מעין חיתול בד גדול שאמור לסוכך על הפעוט מהשמש היוקדת, ועל הדרך גם ליצור מתחם פרטי ואינטימי - כי הרי כולנו יודעות שלהכניס ידיים לפה, לרייר ולהשמיע קולות מתוקים להפליא הם מעשים שדורשים ריכוז ושקט. הצלון מחליף את ברירת המחדל - חיתול טטרה מחובר באטבי כביסה - ב... המממ... חיתול טטרה מעוצב וגדול מהרגיל ואטב עץ גדול ומאויר. העיצובים מגוונים, ומתחלקים באופן מוצהר בין עיצובים לבנים (אופנוע) וכאלה לבנות (ורוד), ובשולי הצלון יש תוספת בד שמאפשרת לקשור אותו לעגלה.
בשורה התחתונה: הצלון ענה על הדרישות - הקטנה נזהרה בשמש והרוויחה שקט ושלווה. מצד שני, מדובר במחיר קצת יקר בשביל חיתול עם אטב.
כמה אני עולה: 119 שקל.
תשיגו אותי: באתר לליס - עיצובים נולדים.

משתגעים בחלל

מי אני: מובייל קוסמוס של DJECO

מובייל חלל של DJECO - מדור 18.3.10 (צילום: nimigo)
מעט פונקציות, הרבה חן | צילום: nimigo

כשיש בבית עולל בן שבועות ספורים, אז בין הנקה לגרעפס להחתלה להרדמה, כל מה שאת רוצה זה לזכות לקצת שקט עם עצמך, שלא לומר לגנוב תנומה קלה בין כל עבודות הבית. אבל אז מגיעים הגזים והבכי, הזרועות כבר כואבות (אחוזון 90 לא בא ברגל), הטרמפולינה משעממת אותו, הבטרייה של הרטט בדיוק נגמרה, הספר השחור-לבן קטן עליו ובקלטות הדי.וי.די מאסת כבר בילד הראשון. מה עושים? זה זמן המובייל.
"מובייל קוסמוס" הגיע לידינו באריזה מהודרת. במבט ראשון התאכזבנו קלות. אבל מהר מאוד גילינו שכגודל האכזבה, גודל השמחה. למראית עין, נדמה היה שהוא דורש הרכבה מסובכת, אבל למעשה זה היה די פשוט, ועל כך מעידה אמא עייפה ונטולת כל חוש טכני. בניגוד לידידיו החשמליים, המובייל לא זז בעצמו, אלא אם כן יש בריזה נעימה מבחוץ או שהאח הגדול מנענע את העריסה, הוא נטול מנגינה ודרוש וו כדי לתלות אותו מהתקרה. במבחן האסתטיקה, חלקיו של המובייל נראים תחילה כמו עבודה של ילד מכיתה ב' בשיעור מלאכה - אך כאן גם טמון הקסם שלו. במבחן המציאות מדובר בפריט עיצובי שמוסיף המון חן לחדר הילדים, סיפק את יצר הסקרנות של הקטן ולנו, ההורים, חסך את כאב הראש שבצלילים שלא מפסיקים.
בשורה תחתונה: פריט מקורי ולא סטנדרטי, שנותן לחדר הילדים אופי וקוצר נימת התפעלות מכל המבקרים.
כמה אני עולה: 199 שקל.
תשיגו אותי: באתר nimigo או בטלפון 08-9416625.

שן דובי שן

מי אני: דובי לילה טוב

דובי לילה טוב של ours veilleuse- מדור 18.3.10 (צילום: רשת מוצצים)
לא הצליח להרדים את הקטנה, אבל בהחלט הרגיע אותה | צילום: רשת מוצצים

לא מזמן החלטתי שבתי צריכה ללמוד להרדים את עצמה. אז החלטתי. הקטנה דווקא חשבה שזה לא רעיון כל כך טוב. ניסינו מספר שיטות שעל כולן ודאי שמעתם, קראתם או ביטלתם מראש. כשאלה נכשלו, בחרנו בדרך הפרוותית: דובי לילה טוב של חברת Ouaps. מדובר בבובת פרווה נעימה להפליא שמתאימה לתינוקות מגיל 3 חודשים. יש לו בבטן כפתור הפעלה שמשמיע שיר ערש מקסים (באנגלית), והוא מלווה באורות צבעוניים וחמים שאמורים לסייע לתינוק להיכנס למוד של עייפות ואף שינה.

במבחן המציאות, הקטנה הייתה רחוקה מלהירדם עם הדובי. אם לא מתעקשים על הפרט הקטן הזה, מדובר בבובה מתוקה של ממש שהצליחה למנוע בכי מיותר. בכל פעם שבטנו של הדובי החלה להשמיע מוזיקה, העוללית הפסיקה לקטר, ליילל או לבכות, ונותרה מהופנטת נוכח האור הנעים והשיר המקסים. מהר מאוד היא גם למדה ללחוץ בעצמה, מה שהקל עלינו במיוחד. לדברי היצרן, יש בדובי חיישנים המופעלים באופן אוטומטי כשהתינוק מתעורר ומשמיע קולות. במקרה שלי, הקטנה הייתה רוב הזמן כל כך מרותקת שהיא לא השמיעה סאונד, אבל גם כשהיא קיטרה קצרות, נראה שהחיישנים מסרבים להתעורר.
כמה אני עולה: 149 שקל.
תשיגו אותי: ברשת מוצצים וחנויות מובחרות למוצרי תינוקות.

>> לכתבה הקודמת במדור: סקירת מנשאים לתינוקות
לכל כתבות הצרכנות לבית