לביא בן משה (צילום: שרון בק)
צילום: שרון בק

הוא נכנס ללב של מדינה שלמה שהתגייסה להציל את חייו, עכשיו התינוק, לביא בן משה, זקוק לעזרתכם שוב כדי לעבור ניתוח ראש יקר.

לביא, כבן שנה, נולד חירש ועיוור. בגיל 10 שבועות התגלתה אצלו מחלה שנקראת קנאוון, שתסמיניה הם עוורון, חרשות, פיגור שכלי, ופגיעה מוטורית.
הוריו, יוליה וגילי, סימנו לעצמם מטרה להציל את חיי בנם ולתת לו את הטיפול המסור ביותר שהורה יכול להעניק לילדו. הם אתרו מכון מחקר בארה"ב שמתמחה במחלה. אחרי טיפול בודד, הם שבו ארצה עם תינוק שיכול לראות ולשמוע, להגיב ולצחוק.

בעקבות חשיפת סיפורו של לביא הקטן בתכנית "עובדה" עם אילנה דיין, נאסף בתוך 48 שעות סכום הכסף הדרוש לטיפולים הרפואיים. בני המשפחה היו אמורים לנסוע לשלושה טיפולים רפואיים בארה"ב, ובקרוב לעבור ניתוח בראש. אולם, בעקבות המשבר הכלכלי, קרנות המחקר במדינה סגרו את ה"ברז" והמימון למחקר הופסק. בכדי ששלטונות ארה"ב יאשרו את ניתוח המוח של לביא, יש צורך לסיים שלב מרכזי במחקר. 

בשל המצב, הוריו של לביא נרתמו לגיוס הכסף גם למחקר שעלותו נאמד במיליון דולר.וחצי. הניתוח הוא קריטי להצלת חייו של הקטן, אחרת עלולה לחול נסיגה במצב בריאותו. יש לציין, כי מאבקה של המשפחה והתגייסותה למימון המחקר, הם פתח להצלה למחלות גנטיות נוספות. מדובר בפריצת דרך מדעית שתוכל להציל חיים רבים.

בני משפחת בן משה הקימו אתר שמרכז את כל המידע על המחלה והמחקר, ופתחו בקמפיין בינ"ל לגיוס תרומות למחקר. 

לתרומות ניתן להכנס לאתר, או להתקשר ישירות למשפחה במספר  054-2132136/7 

הכתבה המלאה על המאבק של לביא ב"עבודה"