פג עם טבעת נישואין כקמע (תמונת AVI: מתוך אתר ה dailymail)
שרד כמו גדול. אית'ן והטבעת | תמונת AVI: מתוך אתר ה dailymail

עד כמה פג יכול להיות יצור פצפון, תעיד התמונה הבאה: זהו אית'ן, שנולד במשקל של כ- 850 גרם. על זרועו אתם רואים את טבעת הנישואים של אביו, שהחליק אותה על ידו של התינוק כדי להמחיש את גודלו הבלתי אפשרי.
אית'ן נולד בגיל 24 שבועות בלבד, וסבל מדימום במוח ומבעיות בלב. למרות זאת הוא לא הפסיק להילחם ושרד, והשבוע, ארבעה חודשים אחרי הלידה, הגיע סוף סוף הביתה. "זה מדהים שאית'ן יכול לעזוב את בית החולים אחרי כל מה שהוא עבר", התרגשה האם קרולין בת ה-21. "הוא היה כל כך קטן כשנולד, שלא האמנו שיוכל לשרוד. הוא נראה כמו ציפור קטנה, העור שלו היה כמעט שקוף, והראש לא היה גדול יותר מכדור טניס. אף אחד מבני המשפחה והחברים לא האמין כמה הוא פצפון, אז אדוארד ענד את טבעת הנישואים שלו על הזרוע שלו כדי להמחיש זאת".

שבוע 24: פתאום ירדו המים

ההריון של קרולין עבר כשורה, עד שהדברים התחילו להשתבש. "נחתי במיטה במשך שלושה שבועות כי נפצעתי בגב במהלך העבודה, וכשהגעתי לשבוע 24, ירדו לי לפתע המים", היא מספרת. "אמא שלי ואדוארד לקחו אותי לבית החולים ואמרו לי שהתינוק כבר בדרך. אמרו לנו שיש לו רק סיכוי של חמישים אחוז לשרוד, ושאם הוא ישרוד, רוב הסיכויים שייוולד עם מוגבלויות. שאלו אותנו אם אנחנו רוצים שינסו להחיות אותו ואמרנו שכן".

אית'ן נולד יומיים אחר כך לאחר לידה שנמשכה 21 שעות, ונזקק להחייאה. כשבני הזוג ראו אותו לראשונה ארבע שעות לאחר מכן הם נדהמו מהמראה. "הוא היה מכוסה בצינורות וחוטים וזה היה מאוד מפחיד", מספרת קרולין. 48 השעות הבאות היו קריטיות אבל גם אותן הוא שרד. שלושה שבועות לאחר מכן נאלץ לעבור ניתוח בלב ולרווחת ההורים, גם זה עבר בשלום.

מאז הפג הקטן המשיך לגדול ולהתחזק כנגד כל הסיכויים. הוא עדיין סובל מבעיות כרוניות בריאות, אבל הרופאים מקווים שיחלים עם הזמן. "הוא מתחזק מיום ליום", מסכמת קרולין. "כל בוקר אני מסתכלת עליו ולא מאמינה שהוא איתנו בבית. הוא בהחלט פייטר קטן".

ברוכים הבאים לטיפת חלב