איך מרגיעים תינוק בוכה, ואיך עוזרים לו להירדם? שאלת השאלות עמה מתמודד כל הורה טרי מספקת אינספור תשובות ודרכי התמודדות. אחת המשימות הראשונות שלנו כהורים היא לגלות מהי השיטה הטובה ביותר שפועלת על התינוק שלנו: האם הוא נרגע מנדנוד על הידיים, מטיול בעגלה, או אולי מדובר בתינוק שליטוף עדין עוזר לו להירדם? בסופו של דבר, מוצא כל הורה את הדרך המתאימה.

את הדרך הנכונה לו ולתינוקת שלו מצא גם פרופסור די. אי וויטוקר מאוניברסיטת דומיניון, והיא כל כך מקורית שחשבנו להמליץ לכם לנסות אותה. אתר huffingtonpost פרסם השבוע סרטון מלא חן שיעלה חיוך על פני כל הורה, בו מצליח הפרופסור להעביר את ביתו הקטנה, עדה, ממצב של בכי למצב של שינה ענוגה – בשתי דקות, כאשר הוא מנגן בגיטרת היוקליילי שלו ושר לה את שירו המפורסם של לאונרד כהן, 'הללויה'. עדה המתוקה מפסיקה לבכות, מתנמנמת על חזהו של אביה השר ונרדמת.

כיאה לאיש אקדמיה, ביקש הפרופסור להוכיח שהשיטה עובדת באופן קבוע וכי לא דובר באירוע חד פעמי. הסרטון המקורי צולם לפני שנה, ובימים אלה צילם פרופסור וויטוקר קליפ נוסף, בו הוא מדגים כיצד לשיר 'הללויה' יש עדיין את אותו אפקט ההרגעה על עדה הקטנה. הפעם זה לוקח שלוש דקות ובסופן עדה לא ממש ישנה, אבל בהחלט ניתן להבחין במצב רוחה השלו והמנומנם בהשפעת השיר והנגינה.

אתם יכולים לנסות את זה בבית, אבל אנחנו לא יכולים להבטיח לכם שזה יעבוד: כאמור, לכל תינוק טכניקת ההרגעה המתאימה לו. אבל אחרי שתצפו בסרטונים המקסימים האלו, אנחנו משערים שאולי בכל זאת תרצו לרענן את כישורי הגיטרה שלכם ולפחות לנסות; כי איזה הורה לא היה מאחל לילד שלו להירדם בסטייל לצלילי הקלאסיקה היפה הזו?

>> התינוק שנרגע לצלילי גאנגם סטייל