האמריקאים, קצת כמו הישראלים, לרוב די מקובעים בשמות שהם בוחרים לילדים שלהם, אבל בשנה החולפת חל שינוי משמעותי במצעד השמות הפופולריים בארה"ב, כשהשם סופיה הדיח מהמקום הראשון את איזבלה. דווקא בין הבנים דבר לא השתנה כבר 13 שנה, וגם ב-2011 השם ג'ייקוב היה הפופולרי ביותר.

ויקטוריה בקהאם והארפר סבן (צילום: Blue Wasp/Grey Wasp/Splash News, Splash news)
פתאום כולם רוצים בקהאם קטנה. ויקטוריה והארפר סבן | צילום: Blue Wasp/Grey Wasp/Splash News, Splash news

חזק בצמרת

אחד הנתונים המעניינים ברשימה הרשמית שפורסמה השבוע, מצביע על ההשפעה שיש לסלבס על השמות שהורים אמריקניים בוחרים לילדיהם. אחד השמות שעשה את הקפיצה המשמעותית ביותר בפופולריות שלו בשנת 2011 היה הארפר (מהמקום ה-94 ברשימה למקום ה-54). להערכת המומחים האמריקניים, אחת הסיבות העיקריות לכך היא הבחירה של ויקטוריה ודייויד בקהאם בשם זה לבתם שנולדה בחודש יולי. עדות נוספת להשפעה זו, הייתה הקפיצה של השם מייסון (מהמקום ה-12 עד למקום השני), שם בנה של כוכבת הריאליטי קורטני קרדשיאן שנולד ב-2009.

כאמור, השם ג'ייקוב נמצא בפסגה זה 13 שנה, אבל גם ירד ממנה רק 7 פעמים מאז 1880, השנה בה החלה ממשלת ארה"ב לנתח נתונים על שמות התינוקות במדינה. השמות שהחליפו אותו בצמרת היו מייקל (פעמיים), דייויד (לשנה אחת בלבד), רוברט (פעמיים), ג'יימס וג'ון. בקרב הבנות, התחלופה הייתה מעט יותר גבוהה, אך עדיין לא משמעותית במיוחד, כשרק 10 שמות הגיעו לצמרת הרשימה: סופיה, איזבלה, אמה, אמילי, ג'סיקה, אשלי, ג'ניפר, ליסה, לינדה ומארי.

השמות הפופולריים לבנות:

1. סופיה
2. איזבלה
3. אמה
4. אוליביה
5. אווה
6. אמילי
7. אביגיל
8. מדיסון
9. מיה
10. קלואי

השמות הפופולריים לבנים:

1. ג'ייקוב
2. מייסון
3. וויליאם
4. ג'יידן
5. נוח
6. מייקל
7. אית'ן
8. אלכסנדר
9. איידן
10. דניאל

ומה אצלנו? מצעד השמות הפופולריים בישראל