שמונה ילדים טבעו ואיבדו את חייהם מאז פתיחת עונת הרחצה. במקרים רבים אחרים, כמו זה שהתרחש בשבוע שעבר בבריכה בבת ים, רק בזכות עירנות המצילים חייהם של ילדים ניצלו ממש ברגע האחרון.

ילדה בת שלוש נכנסה לבריכה לבדה, כשהיא ללא מצופים, עזבה את המעקה והחלה לטבוע. המציל סיקא עלי זיהה שהיא בסכנת חיים, קפץ לבריכה והציל אותה. "בדרך כלל בשבתות הבריכה עמוסה", סיפר עלי בשיחה עם נסלי ברדה ב"חדשות הבוקר", "זאת הייתה שעת עומס, אחר הצהריים, פיק של אנשים שנכנסים ויוצאים מהבריכה בו זמנית".

"הייתי באיזור הכניסה לבריכה, איפה שיש הרבה עומס - ובגלל כמות האנשים הגדולה שירדו במדרגות לבריכה, הסתירו לי", המשיך עלי, "עשיתי סיבוב כדי להסתכל על האיזורים שלא ראיתי כלום, ובסיבוב ראיתי ילדה קטנה מתחילה לשקוע. זה היה עניין של שניות".

"קפצתי לבריכה והרמתי אותה. היא בכתה וצרחה, הייתה ממש בפאניקה", תיאר עלי, "היא הייתה בלי מצופים וההורים לא היו בבריכה אלא בחוץ. יש מלא מקרים כאלה שאנחנו מונעים, של ילדים שנכנסים לבריכה בלי השגחה ובלי מצופים".

בת 3 טבעה, המציל זינק והציל אותה (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12)
סיקא עלי. הציל את חיי הפעוטה | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12

מה יש לך להגיד להורים שמשאירים ילדים ללא השגחה?
"מדובר בחיי אדם. הקיץ רק התחיל, יש עומס בבריכות ומלא דברים מסיחים את הדעת להורים, אבל זה לא אומר שהם לא צריכים להשגיח על הילדים שלהם. צריך לשים עליהם 70 עיניים, לא לעזוב אותם לבד. תמיד לשים להם מצופים, גם אם הילדים מחוץ לשטח הבריכה, כדי שחס וחלילה אם ילד יברח להורים לפחות שיהיה עם מצופים. אני מתחנן להורים, אל תעזבו את הילדים - תמיד תסתכלו ותשגיחו עליהם".