אביה של שני לוק ז"ל, שגופתה חולצה מעזה, סיפר אתמול (ראשון) ב"מהדורה המוקדמת" כי שרים ששוחח עימם לקראת הלוויה של בתו, התנו את הגעתם - רק אם ינאמו במהלכה. "לא הסכמתי והם לא הגיעו להלוויה ולשבעה", מספר האב בכאב, ומוסיף: "איך הם לא מתביישים? עד כה קנצלר גרמניה והשגריר הגיע פעמיים". 

ניסים לוק, אביה של שני לוק ז"ל שנרצחה במסיבה ברעים (צילום: n12)
ניסים לוק, אביה של שני לוק ז"ל שנרצחה במסיבה ברעים | צילום: n12

"אני לא רוצה לומר שמות כדי לא להלבין את פניהם", שיתף ניסים לוק, אביה של שני לוק ז"ל, על החוויה שעבר לפני אירוע הלוויה של ביתו לאחר חילוץ גופתה מעזה לאחר 240 ימים: "פוליטיקאים שלחו לי וואטסאפ ורשמו אני שר כך וכך, הייתי רוצה לבוא ולדבר במהלך הלוויה - הם לא מתביישים? שמונה חודשים שאנחנו לא שמענו מאף אחד".

עמית בוסקילה ז"ל, שני לוק ז"ל ואיציק גלרנטר ז"ל  (צילום: באדיבות המשפחות)
גופותיהם של עמית בוסקילה, יצחק גלרנטר ושני לוק חולצו במבצע לילי של שב"כ וצה"ל | צילום: באדיבות המשפחות

לוק סיפר כי לאחר שסירב לאפשר את נאום השרים שפנו אליו, הם לר הגיעו להלווית בתו: "אני חושב שזאת בושה וחרפה לכל השרים - תהיו בני אדם לפני שאתם שרים", אמר לוק שהופתע לרעה מהתנאי שהציבו לו השרים שמאוחר יותר גם לא הגיעו לבקר במהלך השבעה. חברת הכנסת פנינה תמנו שטה, הינה היחידה שהגיעה לנחם את המשפחה.

ראש הממשלה לא הקדיש זמן להתקשר ולנחם את מרבית המשפחות של החטופים שגופותיהם חולצו מרצועת עזה בשבועיים האחרונים - מלבד משפחה אחת, משפחתה של עמית בוסקילה ז"ל. מלשכת ראש הממשלה לא התקבלה תגובה לדברים. 

שני לוק (צילום: באדיבות המשפחה)
"תמיד הייתה ילדה של ריקוד ושל חופש", שני לוק ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

לפני כשבועיים, גופותיהם של החטופים עמית בוסקילה, יצחק גלרנטר ושני לוק חולצו במבצע לילי של שב"כ וצה"ל. בני משפחותיהם התייחסו לבשורה הכואבת, שלטענת חלקם סיפקה גם תחושה של סגירת מעגל. "אף אבא לא מצפה שהבת שלו, בת 23, תיעלם מהחיים ותשאיר חור גדול בלב", אמר לוק בריאיון ל"אופירה ולוינסון" לאחר החילוץ.

ראש הממשלה בנימין נתניהו (צילום: דוברות ראש הממשלה)
לא הקדיש זמן להתקשר לרוב משפחות החטופים שגופותיהם חולצו | צילום: דוברות ראש הממשלה"הגיע אלינו צוות של חיילי צה"ל שמלווה אותנו לאורך כל התקופה, והם הודיעו לנו. הדבר המדהים הוא שאני ביקשתי לראות תמונות – אז הראו לי תמונה שלה והיא ממש נראית במצב מצוין, כאילו היא חיה, זה הפתיע אותי. זיהיתי אותה מיד לפי הקעקועים", הוא הוסיף.

"שני תמיד הייתה ילדה של ריקוד ושל חופש, היו לה חיים טובים והם נגדעו באמצע", סיפר ניסים על בתו, ושיתף את תחושותיו מהתיעוד של שני מהשבת השחורה: "מצד אחד יש את התמונה המדהימה שבה היא רוקדת, ומצד שני יש את התמונה שלה על הטנדר - המחזה המבעית הזה. קשה מאד לראות את זה, אבל אפשר להבין דרך התמונות מהו אור ומהו חושך, מה טוב ומה רע".