מנהלת תיכון עירוני י"ד בתל אביב פרסמה לפני כמה ימים פוסט בחשבון הפייסבוק שלה, ובו הביעה ביקורת על המצב ההומניטרי ברצועה. היא טענה כי "לא מראים את ההשלכות של פעולות צה"ל", והוסיפה קישור למאמר באתר "הארץ". הפוסט הופץ בקרב התלמידים, והיום (רביעי) הם הפגינו נגדה בשטח בית הספר - ותקפו איש הנהלה. 

בעקבות דבריה, נקראה המנהלת היום לשימוע בעיריית תל אביב - ועד להחלטה היא לא תחזור לתפקידה בבית הספר. ביומיים האחרונים, בעקבות אותן התבטאויות ברשתות, השביתו התלמידים את הלימודים וקיימו הפגנות - שהפכו לאלימות.

אלימות נגד מנהל חטיבת ביינים
האירוע האלים במהלך ההפגנה בשטח בית הספר - שבו הותקף איש הנהלה

בתגובה על הסערה שהתרחשה בבית הספר, פרסמה המנהלת מכתב לתלמידים שבו כתבה: "ברור לי שיש המפרשים את הפוסט הקודם שלי ואת המאמר ששיתפתי לפני מספר ימים כהיעדר הכרה בכאב ובצער, וכחוסר דאגה לחיילינו ולחטופים. כמובן שאין זה כך. אני גאה בצבא שלנו, במפקדיו, ובבוגרי עירוני י"ד המשרתים בסדיר ובמילואים".

"מצידי, אני מכבדת תמיד את דעותיכם, ומאמינה שיש לכם זכות לחופש ביטוי - חופש הכולל בתוכו גם את האפשרות להביע ביקורת כלפיי", היא הוסיפה. 

ב-7 באוקטובר, איבד תיכון עירוני י"ד שניים מבוגריו. הורים ששוחחו עם N12 התייחסו לדברי המנהלת, ואמרו כי הם לא יכולים לשלוח את ילדיהם לבית ספר כזה שבו לא נשמעת חמלה ואמפתיה כלפי חיילי צה"ל.