לאחר 54 ימים בשבי החמאס, הבוקר (חמישי) ירדן רומן גת, ששוחררה במסגרת הפעימה השישית, התאחדה עם בני משפחתה, בהם בתה גפן בת ה-3 ובעלה אלון. הם סיפרו כי מצבה הבריאותי טוב וכי היא החלה לשתף בהדרגה במה שעברה: "זו הייתה חוויה מאוד קשה עבורה". 

"מאז שנחטפה, ירדן לא ידעה מה עלה בגורלם של גפן ואלון", סיפרו בני המשפחה. "רק לאחר כמה שבועות גילתה שהם בחיים, מה שנתן לה כוחות והעניק לה תקווה. היום, בשעות הבוקר המוקדמות התקיים המפגש המרגש שכולנו דמיינו כשגפן המתוקה התאחדה עם אימא שלה". החיבוק של שתיהן והחיוך של גפן לא הותיר עין אחת יבשה.

ירדן רומן גת מתאחדת עם משפחתה לאחר ששוחררה מידי חמאס (צילום: דובר צה"ל)
ירדן רומן גת מתאחדת עם משפחתה לאחר ששוחררה מידי חמאס | צילום: דובר צה"ל


לצד השמחה, אנו נמשיך להיאבק להחזרת כלל החטופים, הוסיפו בני המשפחה. כרמל גת בת ה-39, אחותו של אלון, היא אחת הנשים הצעירות האחרונות שעדיין מוחזקת בשבי החמאס. "יש לנו סיבה טובה להאמין שהיא עדיין בחיים, ושאר המשפחה תמשיך להיאבק עבורה עד שהיא תחזור", הדגישו. "בנוסף לכך, 145 חטופים עדיין נמצאים בשבי". אימו של אלון, כנרת, נרצחה בטבח.

"השיחה עם ירדן ועם שאר החטופים ששבו, מחדדים לנו את ההבנה כי כל יום בו החטופים נמצאים בשבי סכנת חייהם הולכת וגדלה", ציינו בני המשפחה. "צריך להחזיר את כולם, עכשיו".

ירדן רומן גת
ירדן רומן גת אמש, במעבר רפיח

ירדן מסרה את גפן לאלון - בידיעה שיוכל לרוץ מהר יותר

שלושת בני המשפחה נלקחו במכונית מיצובישי, ממש לפני המעבר בנחל סחף, שלושתם קפצו. מחבלי חמאס רדפו אחריהם. ירדן מסרה את גפן לאלון בידיעה שיוכל לרוץ מהר יותר ולתת לה סיכוי טוב יותר להינצל.

בהיותם נפרדים, ירדן עצרה לבסוף להתחבא ואילו אלון וגפן המשיכו לרוץ עד שגם הם עצרו כדי להסתתר. אלון וגפן הסתתרו במשך 24 שעות ביער, יחפים, ללא מזון ומים עד שחולצו על ידי כוחות צה"ל. ירדן ככל הנראה ניסתה להתחבא ונחטפה. עד עכשיו לא ידעו בני משפחתה מה באמת עלה בגורלה. 

עמית שני ציין את יום הולדתו ה-16 בעזה

עמית שני נחטף כשהוא קשור, מביתו בבארי, לעיני אימו טל ושתי אחיותיו. היום הוא התאחד עם בני משפחתו, אחרי 54 ימים בשבי החמאס.

עמית שני
אחרי 54 ימים בשבי החמאס: עמית שני התאחד עם בני משפחתו

עמית שני
אחרי 54 ימים בשבי החמאס: עמית שני התאחד עם בני משפחתו

עמית שני
אחרי 54 ימים בשבי החמאס: עמית שני התאחד עם בני משפחתו

עמית ציין את יום הולדתו ה-16 בעזה. בשבת בשחורה שבעה מחבלים פרצו את הממ"ד של בני המשפחה, בסביבות השעה 12:30, הוא הועלה על רכב יחד עם עוד שני גברים.