עיריית קריית גת הודיעה היום (רביעי) שלא יתקיימו לימודים בכל מוסדות החינוך בעקבות הודעה בקבוצת וואטסאפ על "אזהרות לא להסתובב בעיר מאזרח ישראלי ממוצא ערבי" ששלחה תושבת העיר. לאחר בדיקה התברר שהודעה נשלחה "לפי תחושותיה של התושבת בלבד" - אך הלימודים בוטלו בכל מקרה.

"במקום שיש ספק אין ספק", כתבה העירייה. "אתמול בלילה התפרסמה הודעה בקבוצת הוואטסאפ של הורים באחד מבתי הספר בעיר בזו הלשון: 'קריית גת על הכוונת שלהם. היום צילצל אליי מישהו שמכיר אותנו, והוא ערבי שעובד עם הצבא שלנו, אמר לי לא להסתובב. בבקשה תשמרו על עצמכם. וחזר על זה שלא להסתובב בעיר מספר פעמים. אני מנסה להבין את המסר שלו'".

בעמוד הפייסבוק של העירייה נכתב כי תוכן ההודעה הועבר לבדיקת פיקוד העורף ומשטרת קריית גת שביצעו בדיקות והגיעו למסקנה ש"אין ידיעה קונקרטית כלשהי הידועה להם ואין שום דבר חריג. אותה התושבת שיתפה לכאורה את תחושותיה בלבד". הם הוסיפו שאותו אדם שהתקשר אליה הוא "אדם נורמטיבי, אזרח ישראלי ממוצא ערבי".

למרות זאת החליט ראש העיר, אבירם דהרי, לבטל את הלימודים בכל מוסדות החינוך בעיר וכן את כלל הפעילויות המתוכננות לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. "לאחר לבטים רבים ולאור העובדה שערים גדולות בסביבתנו עדיין לא שבו ללימודים, החלטתי בלב כבד אך מתוך אחריות רבה לשלומם ולביטחונם המוחלט של ילדי וצוות ההודעה לבטל את הלימודים".

אבירם דהרי, ראש עיריית קריית גת (צילום: אתר עיריית קריית גת)
אבירם דהרי, ראש עיריית קריית גת | צילום: אתר עיריית קריית גת

דהרי פרסם מאוחר יותר הודעת הבהרה והודיע כי "בעירייה עדיין ממתינים לקבל הבהרות והודעה רשמית של גורמי הביטחון המוסמכים באשר לטיפול שנעשה בבדיקת תוכן ההודעה". הוא הוסיף כי "עד שהגורמים המוסמכים הרשמיים לא יקחו אחריות ויפרסמו הודעת הרגעה רשמית לציבור, לא תוכל העירייה להתעלם ובוודאי שלא להורות על מתווה לימודים כלשהו".