ביום שלישי התאספו מפגינים ב-75 ערים צרפתיות כדי להתנגד להצעת החוק שתאפשר נישואים חד מיניים ואימוץ ילדים על ידי זוגות הומואים ולסביות, אבל נראה שמההפגנות כולם יזכרו רק רגע אחד שתועד על ידי ז'ראר ז'וליאן, צלם סוכנות הידיעות הצרפתית AFP, והפך לסיפור שכל צרפת מדברת עליו.

התמונה, שזכתה לכינוי "הנשיקה של מרסיי", צולמה במהלך העצרת בעיר מרסיי, אז שתי התיכוניסטיות, ג'וליה בת ה-17 ואוריין בת ה-19, נעמדו מול המפגינים ההמומים והתנשקו למשך כמה שניות. בראיון למגזין הצרפתי "טאטו" הן סיפרו ששתיהן סטרייטיות אבל שהן חשו צורך ספונטני להפגין סולידריות.

 

"זרקתי את הרעיון לג'וליה", סיפרה אוריין. "בתור בדיחה הצעתי לה להתנשק לעיני כולם". "חמש דקות אחרי כבר היינו שם", ג'וליה השלימה את המשפט. "זו הייתה נשיקה ספונטנית לחלוטין", סיפרה ג'וליה בראיון. "היינו שם לגמרי במקרה ועצרנו כי הססמאות שלהם הצחיקו אותנו". לדבריה, "אחרי הנשיקה מפגינים ביקשו מאיתנו לעזוב ושלושה מהם שילבו ידיים ודחפו אותנו לאחור".

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

התמונה הועלתה לחשבון הטוויטר של ז'וליאן ושותפה כבר אלפי פעמים בימים האחרונים. כמובן שהיא גם מצאה את דרכה לשאר הרשתות החברתיות ותפסה תאוצה במהירות. הבוקר כבר פורסמה כתבה גדולה באתר ערוץ הטלוויזיה France 3 - הערוץ הציבורי השני בפופולריותו בצרפת - ובאתרי גדולים רבים נוספים במדינה, כמו האתר של העיתון הצרפתי "לה פריזיאן".

"המפגינים היו בהלם", כתב ז'וליאן הצלם בבלוג של AFP. "לא תכננתי לסקר את האירוע במרסיי אבל לא היה משהו מיוחד לעשות באותו בוקר והלכתי להסתכל בכל מקרה. הסצנה נמשכה בקושי שלוש או ארבע שניות. והיה לי מזל להיות במקום הנכון ברגע הנכון".

(מקור 1, מקור 2, מקור 3)