בליל ה-12 לאוגוסט, כריס ווטס רצח את אשתו ההריונית, שאנן, ואת שתי בנותיהן הקטנות, בלה בת ה-4 וצ'לסי בת ה-3. בזמנו, האב דיווח על היעלמותן של אשתו ושתי בנותיו הצעירות והביע בריאיון לתקשורת צער ולחץ מכך שהוא אינו יודע איפה הן ומה עלה בגורלן. ווטס טען כי אולי הן נחטפו - אך מהר מאוד התבררו הפרטים הנוראיים של הסיפור.

גופותיהן של בנות משפחתו נמצאו בחביות נפט בסביבת ביתם, זמן קצר לאחר שווטס נעצר בחשד לרצח. מתברר כעת שהוא היה החשוד העיקרי, לאחר שחבריה של אשתו דיווחו למשטרה שהיא נעדרת והביעו חשש שווטס הוא האחראי לכך. בכלי התקשורת נחשף אפילו לאחרונה הסרטון של השוטר שהגיע לבית של ווטס בעקבות חששות החברים - שם רואים אותו ממש למחרת הרצח, כשהוא נראה מזיע ולחוץ מהסיטואציה.

רק לאחר חקירות מרובות, ווטס סוף סוף נשבר והודה ברצח של כל משפחתו - אך איש אינו מבין עדיין מה היה המניע ומה קדם לרציחות הברוטאליות. עם הזמן מתבהרים עוד ועוד פרטי מידע, ששופכים אור על כריס ווטס ועל האקט האיום שביצע.


אחת התגליות האחרונות הייתה שווטס ניהל רומן עם מאהבת שהכיר בטינדר, אמנדה מקמוהן. היא חשפה זאת בעצמה וטענה שכבר בדייט הראשון שלהם, הם צפו בסרט "שאטר איילנד" - אותו סרט בכיכובו של לאונרדו דיקפריו, בו האב מגלה שאשתו רצחה את הילדים, מה שגורם לו לרצוח אותה. התסריט הזה הוא מה שווטס סיפר למשטרה לאחר שנעצר - הוא טען שרצח את אשתו לאחר שגילה שהיא רצחה את בנותיהן מתוף התקף קנאה וכי אמר לה שהוא רוצה לעזוב אותה.

בנוסף לכך, מקמוהן טענה שיחסי המין איתו היו כוחניים במיוחד ושהיה ניכר שהוא "אוהב סקס קשוח". הקשר הזה נגמר, לטענתה, לאחר שהוא התחיל ברומן אחר עם עמיתה לעבודה בשם ניקול קסינגר. נכון לעכשיו, קסינגר טוענת שהיא כלל לא ידעה שווטס היה נשוי, היא בעצמה הסכימה להתחתן איתו. עם זאת, לפי חקירות המשטרה, קסינגר חיפשה בגוגל את המשפט "גבר שיש לי איתו רומן אומר שהוא יעזוב את אשתו" וגם דברים כמו "שמלות כלה", שבוע בלבד לפני ביצוע הרציחות הנוראיות.

לפי רשומות המשטרה, לילה לפני הרציחות קסינגר גם חיפשה בגוגל "איך להתכונן לסקס אנאלי" וגם "המדריך לסקס אנאלי" במשך 45 דקות - מה שהיה עלול להצביע, לפי אחת התיאוריות, על הרצון לרצות ולפצות אותו לאחר שהיה "נפטר" מהמשפחה שלו. קסינגר, מצדה, טענה שהיא בכלל לא ידעה שאשתו של ווטס בהיריון מתקדם עד שזה פורסם בתקשורת וש"הוא שיקר לגבי הכל".

קסינגר גם הודתה בכך שמחקה את מספרו של ווטס ומידע אינטימי לפי שהמשטרה הגיעה לתשאל אותה, על מנת לא להפוך לחשודה בעצמה. לפי היסטוריית החיפוש שלה, בשלב הזה היא גם חיפשה "האם שוטרים יכולים לעקוב אחר הודעות טקסט". 

כך או כך, ווטס בעצמו עדיין לא מסביר מדוע רצה לרצוח את כל משפחתו והוציא את תוכניתו השטנית לפועל. במקביל לכל זה, פרטים חדשים צצים בכל יום, בין היתר, למשל, הווידוי של נער הליווי טרנט בלוט, שאמר שגם הוא היה ברומן מתמשך עם ווטס, ושהאב הרוצח אפילו שילם לו על מילויי שפתיים שעבר.

בינתיים ארה"ב עדיין מזועזעת מפרטי הרצח ולא מסוגלת להשלים עם הרשע הטהור שניצב בימים אלה בבית המשפט. ווטס הודה באשמה והוא נידון לשלושה מאסרי עולם, ללא אפשרות לשחרור מוקדם. אבל העונש הזה לעולם לא ינחם את משפחתה של שאנן, שאבלה וכואבת על האובדן שלה, של שתי בנותיה הקטנות ושל הילד שעדיין לא נולד אך זכה לשם מאמו - ניקו.