עוד לא עבר שבוע מאז שג'יימי קלוס, הנערה האמיצה בת ה-13 שכל ארה"ב מדברת עליה, ברחה מהחוטף האכזר שלה - וכעת מתגלים עוד פרטים מהפרשה המזעזעת.

לפי הדיווחים בארה"ב, ג'יימי נתנה לחוקרים את עדותה באשר למה שקרה באותו לילה גורלי ב-15.10.18, ומה קרה לה מאז במשך 88 יום שהייתה בשבי בידי האדם שחטף אותה, ג'ייק (תומאס) פאטרסון. התובעים של מחוז בארון, שם גרה ג'יימי, חשפו את פרטי העדות שלה לפני מספר שעות וגם את הפרטים שחשף החוטף בעצמו.

ככל הנראה, פאטרסון ראה יום אחד את ג'יימי כאשר היה בדרכו לעבודה. הוא עצר לפני אוטובוס של תלמידים וצפה בה כשהיא עלתה אליו. הוא אמר לחוקרים שלא היה לו מושג מי ג'יימי הייתה, אבל ש"הוא ידע שזו הנערה שהוא עומד לחטוף". לדבריו, הוא נסע לביתה של ג'יימי פעמיים עם כוונה לחטוף אותה עוד טרם ליל ה-15 לאוקטובר.

View this post on Instagram

A post shared by 11th Hour Investigations (@11thhourinvestigations) on

רצח את האם לעיני הבת

בעדותה המצמררת של ג'יימי, היא סיפרה לחוקרים מה קרה מאותו רגע שפאטרסון הגיע לביתה באותו לילה. לדבריה, היא ישנה במיטה והתעוררה לקולות הנביחה של הכלב שלהם. היא הביטה בחלון וראתה מכונית שנוסעת במעלה שביל הגישה של הבית. ג'יימי מיד העירה את הוריה ואביה הלך לבדוק מה קורה. לפי עדותה של ג'יימי, בפתח הדלת עמד אדם עם רובה והיא ואמה הלכו להתחבא בחדר האמבטיה. אחר כך היא שמעה קול ירייה.

ג'יימי סיפרה לחוקרים שאמא שלה התקשרה למשטרה ממקום המחבוא שלהן ותוך כדי כך, פאטרסון "שבר את דלת האמבטיה ואמר לאמא שלה לנתק את הטלפון". פאטרסון בעצמו אמר בחקירה שהוא ראה את אמה של ג'יימי, דניס, מחבקת אותה בחיבוק דוב חזק. בשלב זה, לפי עדותה של ג'יימי, הרוצח דרש מדניס לשים נייר דבק על הפה של הבת שלה - וכך היא עשתה. ברגע שסיימה לעשות זאת הוא ירה בה למוות לעיני ג'יימי.

לאחר שרק ג'יימי נותרה בחיים, פאטרסון קשר את ידיה מאחורי גבה בעזרת נייר דבק שחור והצמיד כך גם את קרסוליה, כדי שלא תוכל לזוז. לאחר מכן, הוא גרר אותה למכונית האדומה שלו ושם אותה בתא המטען. החוקרים אמרו שבעדותה היא "אמרה ששמעה סירנות של שתי מכוניות משטרה שעברו לידם, זמן קצר לאחר שפאטרסון החל לנהוג.

View this post on Instagram

A post shared by KSTP (@kstptv) on

מנע ממנה מזון, מים והפסקות שירותים

ג'יימי סיפרה שלתחושתה היא הייתה כשעתיים בתא המטען, עד שפאטרסון עצר והגיע לבית בו היא הוחזקה בשבי. בתוך הבית, שהיה במרחק של כ-105 ק"מ מהבית שלה בעיר גורדון, הוא פקד עליה להוריד את הבגדים שלה ואמר משהו בנוגע לכך שאסור להשאיר ראיות.  הנערה גם אמרה שלעתים פאטרסון היה מזמין חברים הביתה והוא הבהיר לה שאסור שאיש ידע שהיא שם אחרת "דברים רעים יקרו לה".

פאטרסון הכריח את ג'יימי להתחבא מתחת למיטה שלו בחדר השינה שלו. "כאשר הכריח אותה להתחבא תחת המיטה, ג'יימי העידה כי הוא שם סביבה בערימות תיקים ושקי כביסה עם משקולות, כך שהיא לא תוכל להזיז אותם מבלי שהוא יבחין בכך". ג'יימי אמרה שפעם אחת היא בטעות הזיזה תיק כאשר הוא הורה לה להתחבא תחת המיטה ופאטרסון אמר לה שמשהו רע יקרה לה אם היא תעשה זאת שוב.

על מנת לוודא שאיש לא ישמע את ג'יימי, פאטרסון גם נהג להשמיע מוזיקה בקולי קולות בכל פעם שמישהו אחר היה בתוך הבית שלו. בנוסף לכך, ג'יימי גם הצהירה שהוא "הכריח אותה להישאר תחת המיטה עד ל-12 שעות בכל פעם, ללא מזון, מים או הפסקות שירותים". פעם אחת, כך סיפרה, הוא התרגז עליה והיכה בגבה ממש חזק עם מה שהיא חשבה שהיה סוג של מוט לניקוי תריסים.


"בבקשה תעזרי - אני רוצה לחזור הביתה"

היו לפחות פעמיים בהן פאטרסון היה משוכנע שג'יימי ניסתה לצאת תחת המיטה. הוא היכה בקיר וצרח בלי הפסקה, עד לנקודה שבה ידע שהיא מפחדת ממנו ולא תנסה לעשות זאת שוב.

ביום חמישי האחרון, התקווה של ג'יימי התממשה ובזכות אומץ ותושייה היא הצליחה לנצל הזדמנות ולברוח מהחוטף שלה. לפי עדותה, היא הצליחה "לדחוף מספר שקים ומשקולות ולזחול החוצה", לאחר שפאטרסון אמר שהוא הולך ויחזור בעוד כ-5 או 6 שעות. ג'יימי לקחה זוג נעליים של פאטרסון, יצאה מהבית ורצה משם עד שנתקלה בשכנה, ג'ין נאטר, שיצאה בדיוק עם הכלב שלה לטיול.

מנקודה זו התקשורת שמעה על השתלשלות האירועים, כאשר עכשיו נאטר חושפת שברגע שהנערה הגיעה אליה היא אמרה מהר מספר משפטים, ביניהם "אני ג'יימי קלוס", "אין לי מושג איפה אני", "הוא רצח את הוריי" ו"בבקשה תעזרי לי, אני רוצה לחזור הביתה".

כזכור, בתחילת הפרשה השוטרים בקושי סיפרו פרטים אשר היו ידועים להם מזירת הרצח, ולא הסבירו איך ידעו שג'יימי קלוס נלקחה בחיים ושהייתה עדה לרצח הוריה. כעת, התמונה הקשה מתבררת וכולם מבינים איזה מאמץ אדיר נדרש מג'יימי להיות חזקה, לשרוד את החוטף ולברוח אחרי 88 יום בשבי.

View this post on Instagram

A post shared by Amy Lanahan, LAc (@amymla) on

בינתיים, פאטרסון הופיע לראשונה בפני שופט במחוז בארון, כאשר הוא מואשם בשתי רציחות מדרגה ראשונה, חטיפה ופריצה עם נשק חם. השופט קבע עבורו ערבות על סך 5 מיליון דולר, ולא נראה שפאטרסון הולך לשום מקום אחר בקרוב.