שערוריית הסרסרות של ג'פרי אפשטיין ממשיכה להסתעף וכעת, עשויה לסבך גם את בני משפחת המלוכה הבריטית. על פי הדיווחים, בית המשפט עומד לחשוף את תוכן הדיונים של תביעת דיבה, אשר נוגעים למערכת היחסים של הנסיך אנדרו (אחיו הצעיר של הנסיך צ'ארלס) עם וירג'יניה רוברטס.

על פי החשד, אפשטיין נהג לגייס קטינות, חלקן רק בנות 14, על מנת לקיים איתן יחסי מין באחוזות הפאר שלו במנהטן (ניו יורק) ופאלם ביץ' (פלורידה). אחת הנערות הללו היא רוברטס, אשר טוענת כי היא הייתה שפחת המין של איש העסקים כשהייתה רק בת 17 – ואפילו נדרשה לשכב עם הנסיך אנדרו מספר פעמים.

רוברטס, כיום בת 35 ואם ל-3, סיפרה בשנת 2015 כי היא גויסה על ידי ג'יסליין מקסוול – העוזרת האישית של איש העסקים. בשנת 2001, היא צולמה יחד עם הנסיך אנדרו כשהוא כורך את זרועו סביב מותניה. לטענתה, באותה שנה היא נדרשה לקיים יחסי מין עם בן המלוכה הבריטי בניו יורק, לונדון ובמהלך נסיעה לאיים הקאריביים.

הנסיך אנדרו (צילום: GettyImages -Toby Melville)
עומד להסתבך? הנסיך אנדרו | צילום: GettyImages -Toby Melville
ג'פרי אפשטיין (צילום: ויקפדיה)
היית שפחת המין שלו. ג'פרי אפשטיין | צילום: ויקפדיה

טענותיה של רוברטס נחקרו כחלק מתביעת דיבה שלה נגד העוזרת האישית של אפשטיין, אשר כינתה אותה "שקרנית" לאורך השנים. הפרקליטות דרשה לאחרונה לחשוף חלק מן העדויות בתביעתה של רוברטס במשפט נגד אפשטיין, אך השופט קבע כי הן "לא רלוונטיות לנסיבות התביעה" וגם "גסות". למרות זאת, בית הדין לערעורים של ארה"ב קבע כי תוכן הדיונים בתביעת הדיבה עשוי להיות מהותי לידיעת הציבור ומתעלה על זכותה של הנתבעת לצנעת הפרט.

משמעות הדבר היא שבסביבות 2,000 מסמכים שקשורים לעדותה של רוברטס באשר לתקופתה כשפחת מין, לכאורה, עשויים לשמש את התביעה בהליכים המשפטיים נגד אפשטיין – כולל ההאשמות שלה נגד הנסיך אנדרו.

בתגובה לדיווחים, גורם מבית משפחת המלוכה שיגר מסר לכלי התקשורת בו נכתב: "אנו דוחים באמפתיה את טענותיה של וירג'יניה רוברטס כי היא קיימה מגע מיני או כל מערכת יחסים עם הנסיך אנדרו. כל טענה אחרת היא שקרית". בינתיים, המשפט נגד אפשטיין ממשיך. במידה והוא יורשע בסעיפים המיוחסים לו, עשוי להיגזר עליו עונש מאסר של 45 שנים.