האינטרנט הוא מקום מופלא, ואי שם בתחילת דרכו הוא היה כר פורה למכתבי שרשרת במייל (בסגנון "אם לא תעבירו את זה לעשרה אנשים אמא שלך תמות"), סיפורים מעוררי השראה וגם סיפורי אימה, שהתחזו לסיפורים אמיתיים. הרבה מהסיפורים הללו הגיעו לפורומים אינטרנטיים דוגמת 4chan, שם זכו לכינוי "copypasta" (או creepypasta), בגלל שאנשים נטו להפיץ אותם על ידי העתק-הדבק (קופי-פייסט).

מדובר בסיפורי אימה מפחידים ומטרידים שמטרתם לגרום לכם לפחד לעצום עין. כדי להגביר את האפקט, כמו אגדות אורבניות טובות, הם לרוב מתחזים לסיפורים אמיתיים. תוסיפו לזה את העובדה שבטח תקראו אותם בחדר חשוך ולבדכם ותקבלו הפחדה די יעילה. סיפורי הקריפי פסטה הפכו לתופעה אינטרנטית רחבה, והשפעתם הפכה לכה עמוקה עד שכמה ניסיונות רצח של נערים התרחשו בעקבות הדמות "סלנדרמן", שנולדה גם היא כ"קריפי פסטה". כדי שתבינו על מה מדובר ותזכו להמון צמרמורות, אספנו לכם את סיפורי ה"קריפי פסטה" הכי אפלים ומצמרמרים (לא לקרוא בשעת לילה מאוחר, או בעצם כן אם אתם רוצים לפחד?).

סלנדרמן

קריפיפסטה (צילום: CreepyPasta)
"לא רצינו ללכת, לא רצינו להרוג אותם" | צילום: CreepyPasta

סיפור הסלנדרמן ("The Slender Man") הוא אחד המפורסמים שבקריפי פסטה שהפך לדמות קאלט בקרב חובבי סיפורי אימה ואפילו היווה השראה למשחק מחשב. הסיפור צץ ב-2009 בפורום בדיון רגיל לחלוטין על פוטושופ. הגולשים התבקשו לערוך תמונות יומיומיות ולהפוך אותם ל"על טבעיות". אחד מהגולשים הוסיף 2 תמונות בשחור לבן של קבוצת ילדים, להם הוסיף דמות גבוהה ורזה בחליפה שחורה. מה שהפך את התמונות לקריפיות עוד יותר היה הטקסט שהוסיף הגולש לתמונות: "לא רצינו ללכת, לא רצינו להרוג אותם, אבל השתיקה התמידית שלו והזרועות המתוחות הטילו עלינו אימה וניחמו אותנו בו זמנית" (צלם לא ידוע, כנראה מת, 1983). בכיתוב השני נכתב: "זוהי אחת משתי תמונות ששרדו מהשריפה של ספריית העיר סטירלינג. היא צולמה באותו היום בו 14 ילדים נעלמו ומצולם בה גם 'הסלנדרמן'. השריפה בספרייה התרחשה שבוע לאחר מכן. התמונה נלקחה על ידי הרשויות כראייה" (צולם על ידי מרי תומאס, נעדרת מה-13 ביוני 1986).

קריפיפסטה (צילום: CreepyPasta)
כמעט נגמר ברצח אמיתי | צילום: CreepyPasta

הפוסט הפשוט לכאורה הפך לוויראלי, והתופעה התפשטה כאש בשדה קוצים מפחיד במיוחד. יש מאות תמונות, סרטונים וסיפורים הקשורים לדמות, שלרוב מתוארת כגבר רזה וגבוה חסר תווי פנים הלובש חליפה. יש לו זרועות ארוכות במיוחד שיכולות להפוך לדמויות תמנון. בסיפורים הקשורים אליו הוא חוטף או מאיים על ילדים, ונצפה בגני שעשועים או בתי ספר. מאז הפוסט המקורי, דמותו של הסלנדרמן התפתחה ועברה אבולוציה ויוחסו לו תכונות על טבעיות כמו היכולת לגרום ל"מחלת סלנדר", שגורמת לפרנויה, סיוטים והזיות ומלווה בדימום מהאף.

הדמות הפכה לידועה לשמצה ב-31 במאי, 2014 כששתי ילדות בנות 12 מהעיר וואקשו שבמדינת ויסקונסין דקרו באכזריות 19 פעמים ילדה אחרת. הילדה שרדה והצליחה לברוח. כשנעצרו הילדות, אחת מהן טענה כי הם רצו לרצוח מישהו כמנחה לסלנדרמן, עליו קראו ברשת. הילדה טענה כי סלנדרמן מדבר איתה ושולח לה חזיונות. לאחר שהמקרה התפרסם, בת 13 מסינסינטי תקפה את אימה בסכין, כביכול בהשראת הדמות הבדיונית.

קריפיפסטה (צילום: CreepyPasta)
בקריפיפסטה אוהבים עיגולים אדומים | צילום: CreepyPasta

סקווידוויד מתאבד

סקווידוויד הוא דמות בסדרת האנימציה "בוב ספוג", ודמותו היא לרוב צינית ורוטנת. ב-2010 גולש העלה סיפור לפורום 4chan, בו הוא טוען שעבד בתור מתמחה באולפני ניקלודיאון ב-2005. יום אחד קיבל לידיו קלטת עם הכותרת "סקווידוויד מתאבד". הוא הסביר כי חשב שהשם הוא בדיחה, כי האנימטורים היו נוהגים לתת שמות גסים לגרסאות הלא ערוכות של התכנית.

אלא שהקלטת הזאת הייתה שונה: כשהחל לצפות בה, ביחד עם עורכים אחרים, הם נדהמו לראות סצנות מטרידות שכוללות הבזקים מהירים של ילדים מתים וקולות גבוהים ומטרידים. לבסוף, עיניו של סקווידוויד הופכות לאדומות, פניו משחירות וקול עמוק מורה לו להתאבד. סקווידוויד יורה בעצמו והפרק נגמר. המתמחה הצעיר בטוח שעבדו עליו במשרד, ופונה לממונים שלו שחוקרים את הקלטת אבל לא מוצאים אף אחד שיודה במעשה. הם מגלים שהסרטון נערך 24 שניות בלבד לפני שניתן למתמחה, מה שכמובן בלתי אפשרי. אז מי ערך את הפרק האפל?

הסיפור זכה לטוויסט מפחיד במיוחד כשהועלה סרטון יוטיוב מסתורי עם חלקים מהפרק "הגנוז" לכאורה, שזכה לשם "ערפל אדום" (Red Mist). הסיפור זכה לתפוצה כה גדולה, שב-2014 יוצר הסדרה התייחס וטען שמדובר במתיחה.

Candle Cove

כמו התאבדותו של סקווידוויד, גם הסיפור הזה כולל נושא שעלול להיות קריפי במיוחד – סדרות ילדים (כנראה שיש לנו טראומות מהילדות). הסיפור פורסם כשרשור הודעות מפורום נוסטלגיה. אחד מהגולשים שואל "מישהו זוכר סדרת ילדים מהסבנטיז שנקראה "קנדל קוב"? הייתי בן 6 או 7 אבל אני לא מוצא שום אזכור לזה ברשת". גולשים אחרים עונים לו שהם גם זוכרים את התכנית ושהיא עסקה בילדה שמדמיינת שהיא חברה של פיראטים. עד פה הכל נשמע תמים, אלא שלאט לאט ככל שההודעות מתקדמות, הגולשים נזכרים בפרטים מטרידים מתוך התכנית ומשתפים שהיו להם סיוטים, במיוחד מדמות שלד שנקראה skintaker (גונב העור), שהלסת שלו הייתה זזה לאחור והוא היה נוהג לצרוח על הילדה.  

קריפיפסטה (צילום: CreepyPasta)
זוכרים את תוכנית הילדים שלא הייתה? | צילום: CreepyPasta

השרשור נגמר בהודעה מטרידה במיוחד: אחד מהגולשים כותב שהוא ביקר את אימו ושאל אותה אם היא זוכרת את התכנית. הוא כתב שהיא אמרה "חשבתי שזה מוזר כשהיית קטן היית אומר לי 'אמא, אני הולך לראות קנדל קוב ואז מתיישב מול הטלוויזיה ורואה "שלג" סטטי במשך חצי שעה. היה לך דמיון מפותח וחשבתי שאתה רואה את תכנית הפיראטים שלך".

מאז פרסומו ב-2009 סיפור האימה התפשט וזכה לתהודה רבה, בעיקר בזכות השימוש הגאוני בשרשור הודעות לתיאור סיפור אימה קצר. מעריצים פיתחו את הסיפור ואפילו יצרו סדרת ילדים אמיתית בהשראתה, שעלתה ליוטיוב אך הורדה באופן מסתורי.

ג'ף הרוצח

מדובר באחת האגדות האורבניות הכי מטרידות ברשת: ג'ף, שפניו הושחתו, אומר לכם ללכת לישון. בהצלחה עם זה. לפי הסיפור, ג'ף היה מתבגר רגיל אלא אחרי שעבר דירה עם הוריו הוא החל להשתנות והרגיש כאבים פתאומיים. יום למחרת הוא ואחיו הותקפו על ידי בריונים, וג'ף הצליח לחטוף את הסכין מידם, לדקור אותם ולברוח. אחרי המקרה, ג'ף הבין שהוא אוהב לגרום כאב לאחרים. כמה ימים לאחר מכן, אימו של ג'ף שמעה מישהו בוכה בשירותים באמצע הלילה. היא מצאה את ג'ף על רצפת השירותים, לאחר שחתך לעצמו את השפתיים בצורת חיוך של ג'וקר וחתך את העפעפיים שלו, כדי שלא יוכל לישון לעולם.

אימו רצה החוצה, אך ג'ף תפס אותה ואומר לה את המשפט: "אמא, שיקרת לי", לפני שהוא רוצח אותה ואחר כך את אביו. אחיו, ששמע את ההמולה התעורר והרגיש שמישהו תופס את ידו. הוא הבין שזה אחיו, ששם יד אחת על פיו והחדיר את הסכין לבטנו בעודו לוחש "ששששש, תחזור לישון". ג'ף מעולם לא נראה שוב.

קריפיפסטה (צילום: CreepyPasta)
יצור זוחל על ארבע. The Rake | צילום: CreepyPasta

לסיפור יש כמה וריאציות (באחת פניו הושחתו על ידי הבריונים, בשנייה הוא נשרף על ידי ילדים) והוא רץ ברשת כתמונה קריפית החל מ-2008. ככל הנראה מאוחר יותר נוספה לתמונה הסיפור של ג'ף. ב-2014 גולש רדיט הצליח למצוא ככל הנראה את המקור לתמונה המוזרה: ב-2008 גולשת בשם קייטי רובינסון העלתה תמונה מטושטשת של נערה בעלת משקל עודף וכתבה שזוהי אחותה שהתאבדה לאחר הצקות חוזרות ונשנות על משקלה. מישהו לקח את התמונה המקורית ועשה לה פוטושופ רצחני, כולל החלפת העיניים בעיני בובה, החלפת הפה בפה מוזר והעלמת האף. גם הרקע הפך לשחור. האם קייטי רובינסון קשורה לג'ק הרוצח? ומי החליט לרטש תמונה של נערה שהתאבדה? האינטרנט הוא מקום מוזר.

The Rake

קריפיפסטה (צילום: CreepyPasta)
המתין על המיטה, חלומות פז | צילום: CreepyPasta

כמו הסלנדרמן, גם ה-Rake  הוא יצור דמוי אדם שתוקף אנשים, לרוב ביער או באמצע הלילה. מקור הדמות הוא בפוסט מ-2005 בשרשור שכותרתו "היי, בואו ניצור מפלצת חדשה". הרבה ניסו ליצור מפלצות יצירתיות, אבל הרייק זכה להכי הרבה צמרמורות. הוא מתואר כיצור עם פה דק, שיניים חדות ועור חיוור, והולך בדרך כלל על ארבע. ב-2006 הרייק זכה לסיפור קריפיפסטה משלו שהולך כך: בקיץ 2003 תושבים של צפון מדינת ניו יורק החלו לראות יצור מוזר מסתובב בשדות וביערות. לילה אחד היצור תקף את אחד התושבים בשנתו, וערוצי הטלוויזיה המקומית החלו לסקר את האירוע המוזר. אלא שהדיווחים על המקרה נעלמו באופן מסתורי מהאינטרנט. למרות זאת העדויות והתצפיות של היצור המשיכו באזור. ב-2006 צוות חקירה מיוחד גילה מסמכים עתיקים שמתארים אינספור תצפיות של היצור, שכונה "The Rake" .

_OBJ

אחת מהעדויות המטרידות הייתה של אישה שהתעוררה באמצע הלילה, וראתה בחדר השינה את היצור המפחיד יושב על המיטה, כשגבו אליה. היא העירה את בעלה בבהלה, בעוד היצור קופץ עליו. הוא בהה בו ואז קפץ מעליו במהרה ורץ לעבר חדר השינה של בתם. ההורים המבוהלים רצו אחריו, אך זה היה מאוחר מדי: הם מצאו את פניה של בתם מושחתות ואת גופה מלא בסימני נשיכה עצומים. לפני שמתה לחשה "he is the Rake". היצור נעלם ולא נראה שוב לעולם באזור.

הסיפור היווה השראה לסרט אימה קצר ומפחיד:

שרדתם עד כאן? ובכן האינטרנט מלא בעוד מאות סיפורי קריפיפסטה שישאירו אתכם ערים עד הזריחה. לחובבי ז'אנר העייפות הנצחית בלבד.