טרגדיה בדרום-מערב רוסיה, שם אישה תישפט על כך שגרמה למותו של תינוק בן יומו – אחרי שזרקה אותו מהחלון של מחלקת היולדות בבית החולים בעיר סטרליטמק.

ממצאי חקירת המשטרה חשפו כי החשודה, אלינה ארסלנובה, הייתה מאושפזת במחלקה אחרי שעברה לידה בעצמה. על פי החשד, ארסלנובה שהתה בחדר עם אישה נוספת, אימו של הקורבן, כאשר צוות האחיות הביאו את התינוקות לאימהות כדי שאלו יאכילו אותם. עם סיום ההאכלה, אימו של הקורבן יצאה מהחדר ובזמן הזה, ארסלנובה זרקה את תינוקה מחלון החדר בקומה השלישית של הבניין.

ארסלנובה הובאה למעצר זמן קצר אחרי שגופתו של התינוק נמצאה. בדיקה של החוקרים העלתה שהיא הייתה מוכרת כמתמודדת עם מחלות נפש, שאושפזה אחרי שלקתה בדיכאון חמור. למרות זאת, הטיפול שלה הופסק זמן קצר לפני הלידה, לאחר שהיא הוגדרה כ"לא מהווה סכנה לשלומה או לשלומם של אחרים".

 

ארסלנובה (צילום: НТВ, יוטיוב)
"אני ואשתי רוצים שיסלחו לאישה הזאת" | צילום: НТВ, יוטיוב

הוריו של התינוק התייחסו מאז לפרשה המזעזעת וציינו שהם לא נוטרים טינה כלפי ארסלנובה. "אני ואשתי רוצים שיסלחו לאישה הזאת", אמר אביו של התינוק בשיחה עם כתבי ערוץ החדשות NTV. "אנחנו לא מעוניינים שיענישו אותה. כבר קיבלנו את הגורל שלנו, אנחנו לא רוצים שאנשים נוספים יסבלו מהתקרית הזו".

בשלב הזה החשודה הועברה למוסד פסיכיאטרי לצורך אבחנה שתקבע האם היא כשירה לעמוד למשפט או לא. נכון לעכשיו, לא ברור אם היא תישלח למאסר על מעשיה או לאשפוז כפוי במוסד לבריאות הנפש. המשטרה עדיין חוקרת את התקרית הטרגית.