מפגינים ישראליים ופלסטינים התעמתו אתמול בניו יורק, במהלך הפגנות בעד ונגד התקיפה הצבאית הישראלית בעזה.

עשרות מפגינים ישראלים שהגיעו למערב מנהטן, התעמתו עם פלסטינים עטופים בדגלי פלסטין ומכוסים בכאפיה,  ותקפו אותם כאשר אלה ניסו לגנוב להם את דגלי ישראל מהידיים.

שוטרים רבים ניסו להפריד בין שני המחנות, אך ללא הצלחה. באחד העימותים שתועד במצלמה, מפגין ישראלי נעצר על ידי השוטרים תוך כדי קריאות "אל אל ישראל".

"החלטנו לא לוותר ולשתוק יותר לפלסטינים, שעשו בימים האחרונים ברחבי ארה"ב מה שבא להם וצדו ישראלים כדי להכות אותם כנקמה על המבצע בעזה", אמר רועי, ישראלי המתגורר במנהטן ושנכח בהפגנה. "הם התחילו להתגרות בנו אז החזרנו להם באגרופים".

ישראלים רבים המתגוררים בניו יורק דיווחו שהצטיידו בימים האחרונים בכלי נשק ואמצעי מיגון כדי להגן על עצמם מפני תקיפות של פלסטינים. "מי שירים יד ויתקוף אותנו - יחטוף. בימים האחרונים זה הפך לבלתי נסבל שהפלסטינים ואלה התומכים בהם תוקפים ישראלים ככה סתם. רוצים להפגין נגד המבצע? אין בעיה, אבל לתקוף אותנו בגלל שאנחנו ישראלים זה כבר חציית קווים אדומים והם יחטפו", אמר רועי.

כזכור, לא רק בניו יורק דווח שישראלים הותקפו על ידי פלסטינים ותומכיהם כך סתם ברחובות רק בשל זהותם. שלשום, שני ישראלים שישבו לאכול במסעדה בלוס אנג'לס הותקפו על ידי עשרות פלסטינים שהיו חמושים במוטות ואלות, לאחר שאלה שאלו אותם אם הם יהודים. בעקבות מעשי התקיפה האחרונים נגד ישראלים בלוס אנג'לס ותחושת חוסר הביטחון של התושבים, הוקם ועד פעולה עצמאי כדי להפגין נוכחות ברחובות העיר ולאתר את החשודים במעשה.