פרשת היעלמותה של אשת עסקים אוסטרלית קיבלה תפנית ביזארית לאחר שהתברר כי חוקרי המשטרה בוחנים כעת אפשרות לפיה מליסה קדיק ביימה את החטיפה שלה.

קדיק, אם לאחד בת 39, נראתה לאחרונה בשעות הבוקר המוקדמות של ה-13 בנובמבר, כאשר יצאה מביתה בעיר סידני בסביבות השעה 05:30 בבוקר לצורך אימון ריצה. מאוחר יותר, כאשר זו לא שבה, בני משפחתה גילו שהיא נעלמה בלי הטלפון הנייד או הארנק שלה.

על פי הפרסומים, אשת העסקים המיליונרית הייתה תחת חקירה של גוף ממשלתי והייתה אמורה להופיע לדיון משפטי באשר לשורת חשדות המיוחסות לה שטרם הותרו לפרסום. בעלה, אנתוני קולטי, הופיע בדיון במקומה ובמהלכו, חשף שאבדו עקבותיה. בעצתו של השופט, קולטי דיווח למשטרה על היעלמותה יותר מיממה אחרי שיצאה מביתה.

כמעט שבועיים אחרי התפוצצות הפרשה, חוקרי המשטרה מספרים שהם בוחנים את האפשרות לפיה אשת העסקים נעלמה ביוזמתה.

סטיוארט תומאס, חוקר בכיר במשטרת בונדי, התייחס להשתלשלות הפרשה עד כה בשיחה עם כתבי הדיילי מייל האוסטרלי ואמר: "אנחנו לא שוללים כרגע שום אפשרות ובודקים כל כיוון חקירה שניתן להעלות על הדעת. היקף החקירה רחב מאוד. חלפו כמעט שבועיים ואנחנו מודאגים מאוד למצבה. בני המשפחה ממשיכים לשתף פעולה עם החוקרים ומתמודדים עם המצב בגבורה. מציאתה היא בראש סדר העדיפויות שלנו".

לוסיה דל פרט, חברה טובה של הנעדרת, התייחסה לפרשה הביזארית ואמרה שהיא חוששת מאוד לשלומה של מליסה. "זה מאוד לא מתאים לה להיעלם ככה משום מקום", סיפרה. "אני בהלם. כולנו בהלם". קדיק נעלמה בעיצומה של חקירה שהתנהלה נגדה על ידי ה-ASIC, גוף ממשלתי שכפוף למשרד האוצר וחוקר בין היתר פעילות של בנקאים ומשקיעים.

בני משפחתה וחבריה של קדיק סבורים שזו נחטפה על ידי עבריין מסתורי, למרות שעלה חשד כי ייתכן שאשת העסקים נעלמה ביוזמתה בגלל החקירה שמתנהלת מולה. גורם המעורה בפרטי החקירה סיפר שכיממה לפני היעלמותה, שוטרים פשטו על ביתה של קדיק במסגרת חקירת ה-ASIC. מעבר לזה, הוא הוסיף כי באופן משונה מאוד, כל מצלמות האבטחה בביתה היוקרתי לא פעלו בזמן היעלמותה.

שוטרים ממשיכים לסרוק תיעוד ממצלמות האבטחה של השכנים, כמו גם מאלו שהוצבו ברחובות שבסביבת ביתה. קצין משטרה מקומי התייחס לפרשה בשיחה עם אתר הדיילי טלגרף ואישר שיש חשד לפיו סיפור החטיפה הוא בסך הכל כיסוי. "אולי היא פשוט לא רוצה שימצאו אותה", הוסיף. נכון לעכשיו, עדיין אין שום סימן לקדיק.