ילדה בת 10 מתה באופן מפתיע בפארק מים במדינת מישיגן, צפון ארה"ב, אחרי שגלשה במגלשה הגבוהה ביותר במקום. זאת הייתה הפעם הראשונה בחייה שלונדון איזנביס עלתה על המגלשה הגבוהה ביותר בפארק, שגובהה מוערך ביותר מ-80 מטרים. אביה, ג'רי, תיאר את רגעיה האחרונים בשיחה עם כתבים מקומיים.

"בפעם האחרונה שראיתי אותה, היא חייכה אליי ועשתה לי סימן עם האגודל שהכל בסדר", סיפר ג'רי איזנביס. 7 שניות מאוחר יותר, היא כבר הייתה בבריכה שבתחתית המתקן ומחוסרת הכרה.

התקרית המזעזעת התחוללה לפני כשנתיים בפארק המים "זנדר'ס ספלאש וילאג'". הילדה הובהלה לביה"ח ללא דופק, שם חיברו אותה למכונת הנשמה ואשפזו אותה ביחידה לטיפול נמרץ. לונדון אובחנה כסובלת מנזק מוחי שנגרם כתוצאה מהדקות הארוכות בהן היא לא נשמה. 9 ימים מאוחר יותר, רופאים נאלצו לקבוע את מותה.

לונדון איזנביס אובחנה לאחר מותה עם תסמונת QT מוארך – תופעה של אי-סדירות במערכת החשמלית של הלב. בנתיחה שלאחר המוות נקבע כי בת ה-10 מתה מדום לב שארע כתוצאה מהפרעת קצב, שככל הנראה נגרמה מההתרגשות לקראת העלייה על מתקן השעשועים.

"הבת שלי עלתה על המגלשה ומתה מרוב התרגשות", סיפרה אמה, טינה. "זה היה מחזה מזוויע. לא היה כל סימן לכך שהיא מתמודדת עם התסמונת הזאת. גילינו אותה רק אחרי מותה".

View this post on Instagram

A post shared by @ourangellondon

הוריה של לונדון טענו מאז כי ניתן היה להציל את חייה אם היה מכשיר דפיברילטור במקום. כעת, הם מספרים את סיפור מותה הטרגי של בתם במטרה להדגיש את החשיבות של מכשירים מסוג זה במקומות ציבוריים. מעבר לזה, הם רוצים לעורר מודעות לתסמונת QT מוארך, שיכולה להכות אנשים לא מאובחנים בלי שום התראה – ואף להיות קטלנית.