זוועה באוקראינה: כוחות המשטרה עצרו לאחרונה אם ל-2 ואת בן זוגה, בעוון ההזנחה הקיצונית של בנותיה. התקרית נחשפה באזור דניפרו, אשר במרכז המדינה. על פי הדיווחים, הבנות - דניה בת 5 ואניה בת שנה, נמצאו בביתן כשהן סובלות מתת תזונה ומסיבוכים נוספים כתוצאה מהיגיינה לקויה.

בית האימה נחשף לאחר שאחד השכנים התקשר למשטרה והתלונן על אמן של הבנות. "היא כל הזמן רבה עם בן זוגה וכל הזמן צעקה על הבנות", סיפרה אחת השכנות. "היא בכלל לא דאגה להן. תמיד ראיתי אותן מוזנחות ומטונפות. גם הצחנה שהגיעה מהבית הזה הייתה פשוט בלתי נסבלת".

שוטרים שפשטו על הדירה בימים האחרונים הזדעזעו לגלות את תנאי המחייה האיומים של הילדות. גורם שמעורה בפרטי החקירה תיאר את הזוועה מתוך הבית: "זה היה נוראי. השירותים לא היו תקינים והמשפחה השתמשה באמבטיה במקום. היא הייתה מכוסה בשכבה עבה של לכלוך ופשוט מלאה בתולעים".

הוא ממשיך: "הילדות התרגלו לישון עם בגדים מלוכלכים, לאכול מצלחות לא שטופות ולשחק על רצפה מטונפת. הצחנה בבית הייתה בלתי נסבלת. זה היה כמעט בלתי אפשרי לנשום". שתי הבנות פונו מאוחר יותר לביה"ח, שם אובחנו כלוקות בתת תזונה ומלאות בכינים.

ליאה סגדה, רופאת הילדים שטיפלה בבנות, סיפרה שהצוות מצא בצואה שלהן שרידים של שיער, קלקר ונייר הטפט שכיסה את קירות הבית. "הן פשוט אכלו כל דבר שהן מצאו", היא סיפרה. "בית החולים היה המקום הראשון שבו הן ראו סדינים נקיים בחייהן". ד"ר סגדה הוסיפה כי הצוות הרפואי היה המום מהרגלי האכילה של הבנות, אשר נהגו לבלוס ולבלוע את הארוחות שלהן במהירות אדירה.

לודמילה קופילנקו, דוברת תחנת המשטרה בדניפרו, התייחסה לנסיבות התקרית ואמרה: "האם הייתה מובטלת ונהגה לקבל קצבה חודשית בשביל לקנות אוכל לבנותיה. ממצאי החקירה שלנו מצביעים על כך שהיא נהגה להשתמש בכסף בשביל להאכיל אותן פעם בחודש – את השאר היא ניצלה בשביל לקנות אלכוהול". המקרה הועבר לטיפולו של משרד הרווחה, שם מתכננים לפעול נגד האם ולשלול את זכויותיה כהורה.