חוקרי המשטרה באוסטרליה פרסמו לאחרונה תמונה של נעדרת מתנשקת עם גבר מסתורי, בתקווה שהחשיפה תסייע לפתור את תעלומת היעלמותה. קטרינה בוהנקאמפּ נעלמה באוקטובר של שנת 2012 כשהייתה בת 15. לאחרונה, חוקרים מאזור סידני פרסמו תמונה שלה שטרם נחשפה יחד עם מאהב אלמוני – המטרה? שתושבי האזור יסייעו לזהות את הבחור שעלול להיות חשוד בפרשה.

בוהנקאמפּ חיה יחד עם משפחה אומנת עד גיל שנתיים, לפני שאביה הביולוגי קיבל עליה משמורת. השניים התגוררו יחד בביתו, אשר פעל גם בתור אכסניה. ממצאי חקירת המשטרה חשפו כי חלק מהלקוחות שהשתמשו בשירותי האכסניה היו אנשים בעלי רקע פלילי ועברייני מין מורשעים. מהבחינה הזו, רבים מאמינים כי היא מצאה את עצמה קורבן לתקיפה מינית ורצח.

גורמים המעורים בפרטי הפרשה מאמינים כי הגבר המסתורי שהתנשק עם בוהנקאמפּ עשוי להביא לפריצת דרך בחקירה שנמצאת כרגע במבוי סתום. ג'ייד סימפסון, אחותה למחצה של הנעדרת, התייחסה לתסכול של בני המשפחה מאי הוודאות לגבי גורלה.

"זה נוראי שאין לך תשובות ואין לך מושג מה קרה לה", סיפרה סימפסון. "יש לי כל כך הרבה סברות שמתרוצצות לי בראש. אני מקווה מאוד שנצליח לברר מה קרה באמת ואז נוכל לשכוח מכל התאוריות".

כריסטי הולדין, בלשית-חוקרת ממשטרת ניו סאות' וויילס, עובדת על תיק החקירה כבר 7 שנים. לטענתה, המשטרה קיבלה במרוצת הזמן אינספור דיווחים מאנשים שטענו כי ראו את בוהנקאמפּ – אף אחד מהם לא קידם את החקירה.

"אנחנו מחפשים תשובות בלי הפסקה בשביל המשפחה של קטרינה וחברי הקהילה שלה", סיפרה הולדין. "אנשים מודאגים מאוד לגביה, אנחנו ביניהם". רשויות האכיפה פרסמו לאחרונה כי פרס כספי בשווי של חצי מיליון דולר יינתן לכל מי שימסור מידע שיוביל למציאתה של הנערה – אך מידע מהותי לפרשה טרם נמסר.