בחודש שעבר דיווחנו על כך ששודדים ביוון רצחו באכזריות אם צעירה לאחר שחנקו אותה למוות מול בתה התינוקת ואז נמלטו מהמקום עם שלל בשווי של עשרות אלפי דולרים. כעת מתברר מי באמת עמד מאחורי הרצח המזוויע – בעלה של האישה, שביים את כל הסיפור ונתפס במלכודת מתוחכמת על ידי המשטרה.

בחודש מאי דווח על מותה של קרוליין קראוץ', אישה בת 20 שנרצחה בביתה על ידי חבורת שודדים, שעינו אותה בברוטליות עד שזו גילתה להם איפה היא ובן זוגה שומרים את המזומן והתכשיטים שלהם. ממצאי חקירת המשטרה חשפו כי "השודדים, חוליה של ארבעה גברים, חדרו לביתה של קרולין קראוץ' בשעות הבוקר המוקדמות וחנקו אותה למוות לפני שנמלטו מהמקום עם שלל בשווי של כ-42 אלף דולר". לדבריהם, מדובר היה באחת מזירות הפשע המחרידות שראו בשנים האחרונות.

באביס אנגנוסטופולוס, בעלה בן ה-32 של הקורבן, מסר עדות מצמררת לחוקרי המשטרה ובה תיאר את הזוועה שהתחוללה בביתו. הוא טען כי השודדים פרצו לביתם בסביבות השעה 04:30 לפנות בוקר, דרך קומת המרתף והעירו אותם במיטתם באיומי אקדח. "הם התקשו מאוד לדבר יוונית", סיפר שרלמבוס. "הם הצמידו אקדח לראש של בתי (11 חודשים) ואיימו לרצוח אותה אם לא נגלה איפה הכסף".

הבעל, טייס מסוק במקצועו, הפך במהרה למוקד החקירה לאחר ששוטרים גילו כי סיפורו אינו תואם את הנתונים שמצאו על הטלפונים החכמים של בני הזוג. על מנת לתפוס אותו לפני שיימלט מהמדינה, באביס הורשה להשתתף בטקס האזכרה לקרוליין באי אלוניסוס, כאשר השוטרים חיכו בסבלנות לרגע הנכון. שוטרים שטסו לאי במסוק ניגשו אליו וביקשו ממנו להתלוות אליהם בכדי לזהות חשוד ברצח אשתו שנעצר לכאורה בשדה התעופה באתונה.

הבעל החשוד ברצח אשתו לאחר שנתפס (צילום: YORGOS KARAHALIS)
הבעל החשוד ברצח אשתו לאחר שנתפס | צילום: YORGOS KARAHALIS

רגעים ספורים לאחר מכן, הבעל נאזק והנוכחים באזכרה גילו כי נעצר החשוד העיקרי ברצח קרוליין. הטייס התחנן בפני השוטרים שיאפשרו לו לבקר בקברה של קרוליין, תוך שהוא מחבק את אמה לפני שהמריא. לאחר שמונה שעות של חקירה, התוודה באביס ברצח אשתו. הוא סיפר כי ב -11 במאי רצח אותה לאחר שאיימה לעזוב אותו ולקחת את בתם התינוקת לידיה.

טייס המסוק תואר על ידי המשטרה כ"שחקן מהמעלה הראשונה", כשהוא מעמיד פנים שהוא הרוס ממות אשתו במשך למעלה מחודש. הפסיכולוג אתנאסיוס הבסיס ניתח את התנהגות הטייס ואמר לעיתון מקומי כי "זו בהחלט לא הייתה החלטה אימפולסיבית. אחרי נקודה מסוימת הוא איבד שליטה, הוא כבר לא יכול היה לשאת את הלחץ. הוא עדיין לא הבין שהוא רצח את אם בתו".