אוהבים את החיים? יש לכם בערך יום וחצי ליהנות מהם ללא דאגות, שכן ברגע שתחל שנת 2020 היא תהיה רשמית השנה האחרונה בחייכם – כך לפחות לפי מגדת העתידות ג'ין דיקסון.

דיקסון ידועה בתור אחת המדיומים שחזו נכונה את רצח קנדי בשנות ה-60, ובעקבות כך פרסמה ספר נבואות בשם "הקריאה לתהילה". בספר, בין היתר, היא חוזה כי סוף העולם יגיע רשמית במהלך שנת 2020.

"הארמגדון יבוא ב-2020, כאשר נביא השקר, השטן והאנטיכריסט יעלו ארצה ויילחמו בעצמם באנושות", אלה מילותיה המדויקות. דיקסון עצמה, אגב, מתה בתחילת שנת 1997 כתוצאה מדום לב, כאשר מילותיה האחרונות לפי הדיווחים היו "ידעתי שזה יקרה".

יחד עם זאת, היו לדיקסון גם כמה פספוסים לאורך חייה. כך למשל חזתה שהסובייטים יהיו הראשונים שינחתו על הירח, מלחמת עולם שלישית תפרוץ ב-1958 עקב השליטה באיים בחופי סין, תימצא תרופה למחלת הסרטן בשנת 1967 והעולם יגיע לסיומו בשנת 1962 - מבה שדי מתנגש עם עניין הסרטן. המתמטיקאי ג'ון פאולוס אף יצר את המונח "אפקט ג'ין דיקסון", בהתייחסו לנטייה להתלהב מכמה תחזיות נכונות תוך כדי התעלמות ממספר משמעותי של תחזיות לא נכונות.

בטוויטר יש כאלה המפרשים את חזון אחרית הימים של דיקסון כמורכב יותר: "היא טוענת שישו יחזור כדי להילחם בשילוש הלא קדוש של השטן, האניכריסט ונביא השקר בין השנים 2020 ל-2037", צייץ אחד המגיבים, בעוד אחר ענה לו – "היא ככל הנראה חזתה את התאריך הזה משום שהיא הבינה שהיא תהיה מתה לחלוטין עד אז, כך שאיש לא יוכל להפריך את זה". "אדם בשם קוטון מאת'ר חזה שהעולם יסתיים 3 פעמים בתקופת חייו, פעם אחת ב-1697 וכשזה לא קרה אז שוב ב-1716 ופעם אחרונה ב-1736", כתב מגיב אחר – "שלוש פסילות ואתה בחוץ!".

דיקסון, אגב, פרסמה בתקופת חייה שישה ספרים נוספים, כולל ספר בישול אסטרולוגי וספר הורוסקופ לכלבים. לפחות היא ידעה איך להפוך את העניין הזה לעסק מרוויח.