אזהרה: הכתבה מכילה תוכן שעשוי להיות קשה לצפייה

יציאה של קבוצת חברים מארגנטינה למסעדה נגמרה בטרגדיה איומה, כאשר אחת מהם נהרגה במקום כתוצאה מפיצוץ. רשויות החוק במחוז בואנוס איירס התירו לפרסם את שמה של לוסיה קוסטה, בת ה-18, שנהרגה במסעדת "זאר בורגרס" אחרי שפתילייה שהוצבה במקום התלקחה והתפוצצה – והכל תועד במצלמות האבטחה.

בסרטון שעלה לאחרונה לרשתות החברתיות ניתן לראות כי הפיצוץ קרה בזמן שאחד המלצרים ניגש למלא את הפתילייה. ממצאי החקירה הראשוניים חושפים שהמלצר השתמש באלכוהול כדי להזין את הפתילייה הבוערת וכאשר הנוזל בה במגע עם הלהבה, היא התפוצצה על השולחן כמו בקבוק תבערה והציתה את כל מי שהיה בקרבתה.

שמונה אנשים פונו לביה"ח עם כוויות קשות כתוצאה מהתקרית, שישה מהם ישבו בשולחן לצדה של הקורבן, אדם נוסף ישב בשולחן הסמוך ופצוע נוסף היה המלצר. לוסיה פונתה לביה"ח כשהיא במצב אנוש, אך עד שהגיעה לשם לרופאים לא נותר דבר לעשות למענה ומותה נקבע במקום.

פבלו קוסטה, אביה של הנערה שנספתה בתקרית, זעם על השתלשלות האירועים וטען כי עוברי אורח ואנשי שירותי ההצלה לא עשו מספיק בשביל להציל את בתו. "הם נתנו לה לבעור כמו גוש פחם במשך שעתיים עד שהיא מתה", אמר בשיחה על סוכנות הידיעות Chronic HD.

קוסטה זעם על כך שעובדי המקום השתמשו באלכוהול בשביל להזין את הפתיליות שלהם, אך הוסיף שגם אי שמירה על הנחיות משרד הבריאות גרמו לאסון. "הם לא שמרו מרחק מאחד לשני וכל השולחנות עמדו בתוך המסעדה. אפילו יציאת חירום לא הייתה שם. בתי המסכנה ישבה ממש ליד הפתילייה כשזה קרה ועכשיו היא איננה". המשטרה המקומית פתיחה בחקירה של האירוע.