דרמה ברחובות לוס אנג'לס, קליפורניה, שם שוטרים מקומיים חילצו טייס שתי שניות לפני שהמטוס בו נכלא, נדרס על ידי רכבת מהירה. סרטונים מהחילוץ הנועז עלו מאז לרשתות החברתיות, שם הם הפכו לוויראליים תוך זמן קצר.

התקרית ארעה אתמול בשעות הצוהריים, אחרי שמטוס מסוג Cessna התרסק על פסי הרכבת זמן קצר אחרי שהמריא משדה תעופה מקומי. בתיעוד אפשר לראות את השוטרים ממהרים למשוך את הטייס הפצוע מכלי התעופה. "קדימה, קדימה, קדימה!", צועק אחד מהם בזמן שהרכבת המהירה שועטת לכיוון המטוס. השוטרים אז מצליחים לפנות מההריסות את הטייס, פניו מגואלות בדם, כשרגע לאחר מכן הרכבת פוגעת במה שנותר מכלי התעופה ושוברת אותו לחתיכות.

במשך היום עלה תיעוד נוסף מהתקרית שצולם על ידי עוברי אורח שעמדו בצד השני של הכביש. בסרטון אפשר לראות את הרכבת פוגעת בעוצמה במטוס הקל, שחלקיקיו עפים לכל עבר – אחד מהם אפילו כמעט פגע בצלם.

בחשבון הטוויטר של מפקדת משטרת לוס אנג'לס הגיבו מאז לתקרית הדרמטית וכתבו: "שוטרים של חטיבת פוטהיל הציגו אומץ לב ומהירות מחשבה כשהצילו את חייו של הטייס שביצע נחיתת חירום על פסי הרכבת בהצטלבות דרך סן פרננדו ורחוב אוסבורן. כל זה רגעים ספורים לפני שרכבת שועטת פגעה בכלי הטיס".

הסרטונים גרפו מאז אלפי תגובות מהגולשים, אחת מהן מאדם שהציג את עצמו כנהג קטר שעובד באזור. "כמפעיל, אני לא יכול להיות גאה יותר בשוטרים האלה", כתב. "לפגוע בכלי רכב מאויש או אדם שחצה את פסי הרכבת נשאר איתך לכל החיים. הידיעה שהטייס חולץ לפני שהקטר ריסק את המטוס תיתן לנהג לישון בשקט".