תגלית זוועתית במקסיקו הסעירה את תושבי המדינה הלטינית: אנשי החטיבה הלאומית לחיפוש אחר נעדרים איתרו מצבור אימתני של עצמות אנושיות, אשר נטמנו בסמוך למתחם מגורים יוקרתי במדינת סינלואה. על פי הדיווחים, מתנדבים של החטיבה מצאו מעל ל-2,000 עצמות שככל הנראה השתייכו לכ-150 בני אדם - חלקם אפילו ילדים.

אחד המתנדבים התייחס לתגלית המזוויעה בריאיון לעיתון המקומי El Universal ואמר שכמות העצמות שנמצאו הייתה בלתי נתפסת. "זה היה נראה כמו עצמות שהיית מוצא בנזיד", הוא אמר, "זה מזעזע. לאן התדרדרנו?". העצמות התגלו בשקים מחוץ למתחם המגורים "לה פרימוורה", אשר מכילה דירות יוקרה בשווי של עשרות מיליוני דולרים.

כתבים מקומיים מדגישים כי זוהי לא הפעם הראשונה שאנשי החטיבה או עוברי אורח מוצאים עצמות מחוץ למתחם המגורים היוקרתי. למעשה, באחת הדרכים שיוצאות מן המתחם עומדים שורה של צלבים וגלעדים שהוקמו לזכר הקורבנות שנמצאו בסביבה.

היעלמותם של בני אדם היא אחת התופעות הנוראיות ביותר שמתחוללות במקסיקו של ימינו. בעשורים האחרונים, יותר מ-57 אלף תושבים נעלמו ורק בסוף השבוע האחרון, אנשי החטיבה מצאו את גופותיהן של שתי נשים שנורו בראשן.

ג'ורדי רייך, שליח מקסיקו בארגון צלב האדום, התייחס לאחרונה לתופעה ואמר: "כשאנשים נעלמים זאת לא רק הבעיה של בני המשפחה, אלא של כל האנשים סביבנו. זהו נושא רציני שדורש מאיתנו לבחון את עצמנו כבני אנוש וכחברי קהילה".