בינואר 2017, באחד ממרכזי הקניות העמוסים והגדולים ביותר בסידני, אוסטרליה - בו למעלה מ-20 מיליון אנשים מבקרים מידי שנה, נמצאה גופתו של ברנרד גור בן ה-71. גור נעלם שלושה שבועות לפני כן וגם אחרי שגופתו נמצאה, איש לא היה בטוח מה עלה בגורלו - עד עכשיו.

חקירה שנפתחה על מותו הביזארי חשפה בעזרת מצלמות האבטחה, שגור נכנס לחדר המדרגות של מרכז הקניות, ולא הצליח למצוא את היציאה. הדלת דרכה עבר גור מהחלק הפנימי של הקניון לחדר המדרגות, לא נפתחה מבפנים ולכן הוא לא היה מסוגל לחזור על עקבותיו. 

"אין עוד תיעוד ממצלמות האבטחה של ברנרד לאחר שהוא נכנס למדרגות החירום", אמרה אנה מיטשלמור בעדותה בבית המשפט ביום שני האחרון. גופתו של גור נמצאה לאחר שלושה שבועות, כאשר איש אחזקה הגיע למקום ונתקל בגופתו, שהייתה שרועה בתנוחה מוזרה על הרצפה. לידו היה רק כיסא.

חדר המדרגות בו גור מצא את מותו
צילום: METRO

מחומר החקירה שמתפרסם כעת, עולה כי מומחים טוענים שככל הנראה גור שרד במשך שבועיים, כלוא בין קירות הבטון ללא יכולת לקרוא לעזרה. לאחר זמן זה, נחלשו כוחותיו ובסופו של דבר הוא מצא את מותו. "נראה שהוא ישב על הכסא שנמצא ליד גופתו, ובשלב כלשהו הוא נפל קדימה", אמרה מיטשלמור. לדברי המומחים, קרוב לוודאי שברגעיו האחרונים הוא ישב על הכסא אותו מצא איש האחזקה, עד שנפל ממנו ומת.


באופן טרגי למדי, בתחתית חדר המדרגות הייתה יציאה דרכה היה יכול להגיע חזרה למרכז הקניות, אך גור לא הצליח למצוא אותה. עם זאת, הרשויות בסידני ציינו כי חדר המדרגות בנוי כמבוך המשתרע על פני 14 ק"מ, וכי ניתן לאבד בו את הדרך בקלות.  

ילדיו של גור נחשפו לתיעוד האחרון של אביהם ממצלמות האבטחה בזמן החקירה, ופרצו בבכי. בזמנו, נטען כי ייתכן שגור סבל מבלבול בשל גילו, אך ילדיו, מלינדה ומארק, נלחמו בטענות הללו ואמרו אז בריאיון לדיילי מייל הבריטי כי אביהם היה איש חזק בעל כושר עמידות, אשר עבד כספר עד יומו האחרון. הממצאים שפורסמו מאשרים את טענתם ומצביעים, ככל הנראה, על ליקוי בתכנון הבניין.