אמיטה ראג'אני, בת 42 ממערב הודו שבמשך שנים לא יכלה לצאת ממיטתה בשל משקלה הרב, מציגה לעולם את המהפך המטורף שעברה - והוא כולל ירידה במשקל ששווה ערך לזו של משפחה קטנה.

ראג'אני החלה לסבול מעודף משקל כבר בגיל 6. לאט לאט היא המשיכה להשמין עד שבגיל 16 היא כבר הגיעה למשקל של 102 קילו. עוד בהיותה נערה היא התקשתה לעשות פעולות יומיות בשל המשקל שהעלתה. מומחים מאנגליה והודו שפגשה לא הצליחו להבין מדוע היא מעלה כל כך במשקל, אך לדברי המקורבים לה החשד הוא שמדובר במחלה נדירה, מחלה שגרמה לה בסופו של דבר להגיע למשקל של יותר מ-300 קילו.


מהר מאוד ראג'אני גילתה שהיא אינה מסוגלת לצאת מהבית ולאחר עוד מספר שנים היא פשוט נשארה במיטתה והעבירה בה את הימים. לאחר שמונה שנים בהן סבלה במצב הזה, משפחתה - אשר דאגה שתצטרך לטפל בה עד סוף ימיה - הביאה את עזרתו של מנתח בשם שאשאנק שה.

ד"ר שה הציע לראג'אני לעבור ניתוח לקיצור קיבה בשני שלבים, אחד ב-2015 והשני ב-2017, אשר במהלכו ואחריו היא תצטרך לעבור שינוי תזונתי נוקשה עליו הוא ישגיח - וכך היה. 

לא הרבה לאחר הניתוח הראשון, ראג'אני כבר יכלה לחזור ללכת בכוחות עצמה. לאחר כשנתיים היא כבר הגיעה למשקל של כ-140 קילו, כלומר היא הורידה יותר מחצי ממשקלה. לאחר שעברה את הניתוח השני ובסך הכל לאחר 4 שנים מאז שהחלה את השינוי, ראג'אני כבר הגיעה למשקל של 88 קילו, וייתכן שהיא תיכנס לספר שיאים מקומי בשל כמות הקילוגרמים העצומה שירדה.

"לפני זה הייתי מרותקת למיטה, אבל אני עצמאית עכשיו ואני יכולה לנוע בחופשיות לאחר שנלחמתי במשקל", היא אמרה. "אני יכולה ללבוש איזה בגדים שאני רוצה ולחיות את החיים כפי שאני רוצה. אני ברקיע השביעי ואני רוצה להודות לד"ר שה על שעזר לי להיפטר מהקילוגרמים העודפים".

אימה של ראג'אני, מאמטה, אמרה כי לטפל בבתה היה סיוט קשה ומתמשך שדרש את עזרתה מסביב לשעון, ועכשיו מרגיש שהכל השתנה בצורה הטובה ביותר. "סוף סוף התפילות שלנו נענו ואמיטה חזרה לכושר".