מקרה מזעזע בפנסילבניה: אב ובת זוגו מואשמים בכך שהתעללו במקסוול שולנברגר בן ה-12 במשך שנים, הרעיבו אותו עד שהגיע למשקל של 19 קילו בלבד, הכו אותו ואף כלאו אותו במרתף עד למותו. שלושת אחיו של מקסוול קיבלו הוראה להתעלם ממנו לחלוטין, ואחד מהם אף טען כי כלל לא ידע שהוא בבית. מקסוול, כך לפי הדיווח, היה עד כדי כך חלש שהוא לא הצליח לעכל אוכל, ללכת או לעמוד בכוחות עצמו, לפני שמת ב-26 במאי כתוצאה מתת תזונה וטראומה מוחית.

מקסוול נמצא כשהוא מכוסה בצואה של עצמו בחדר שבו נכלא במשך שנים, כאשר התריסים בו הודבקו והחלונות מוסמרו. בחדר נמצאה רק מיטה קטנה ועליה סימנים של שריטות ציפורניים. החוקרים מספרים שהדלת ננעלה מבחוץ כדי שהילד לא יוכל לברוח.

אביו של מקסוול, סקוט שולנברגר ג׳וניור בן ה-42, וארוסתו קימברלי מורר בת ה-35, עומדים כעת בפני אישום של רצח. התובעת המחוזית מסרה לכתבים כי ״הילד בן ה-12 הזעיר לעולם לא ידע מהי אהבה בלתי תלויה ממשפחתו. הוא התקיים, אבל לא הייתי קוראת לזה לחיות. הוא התקיים במצב של סבל תמידי״.

מקסוול מעולם לא הלך לבית הספר או קיבל טיפול רפואי לפני שמת. ״הוא היה בחדר הזה 24 שעות, 7 ימים בשבוע לפני שמת״, אמרה התובעת. זאת לעומת שאר הילדים של בני הזוג, שהלכו לבית הספר וביקרו אצל רופא באופן קבוע. ״כל חדר אחר בבית היה נורמלי״, אמרו התובעים, ״היה שפע של אוכל שהלך לכל אחד מדיירי הבית האחרים, חוץ ממקסוול״.

גופתו של מקסוול נתגלתה במקרה, רק משום שמורר פלטה בטעות את העובדה שהוא מת בפני אחד השכנים, שמיהר להזעיק את המשטרה. נתיחה שלאחר המוות קבעה כי ״בן ה-12 הזה מת כתוצאה מטראומה מוחית שנוצרה עקב סיבוכים מתנאי ההרעבה ותת התזונה שלו״.