פרשת היעלמותה של אושיית רשת מארה"ב קיבלה תפנית בלתי צפויה, אחרי שרשויות האכיפה של מדינת פלורידה פתחו בחיפושים אחר בן זוגה. שבוע חלף מאז שהחלו החיפושים אחר גבריאל "גבי" פטיטו בת ה-22 וכעת, הותר לפרסום שבני משפחתו של בריאן לונדרי בן ה-23 דיווחו למשטרה כי לא שמעו ממנו מאז יום שלישי האחרון.

עשרות שוטרים, סוכני FBI ויחידות חיפוש מיוחדות פתחו בסריקות אחר לונדרי בשמורת קרלטון בפלורידה, ששטחה מוערך ביותר מ-97 אלף דונם. במהלך החיפושים אחר ארוסה של פטיטו הופעלו סיירים עם רכבי 4X4, שייטים, יחידת רחפנים עם מצלמות מיוחדות ואפילו כלבני גישוש. למרות זאת, טרם התגלו ממצאים שעשויים לרמוז מה עלה בגורלו של בן ה-23 – שעל פי ההערכות עשוי לסייע בפיצוח פרשת היעלמותה של פטיטו.

View this post on Instagram

A post shared by Gabby (@gabspetito)

היעלמותה של גבי פטיטו עלתה לכותרות בשבוע שעבר לאחר שבני משפחתה דיווחו על היעלמותה למשטרה. ממצאי החקירה הראשונית חשפו כי בת ה-22 טיילה יחד עם בן זוגה ברכב מסחרי באזור חופה המערבי של ארה"ב. ב-1 בספטמבר, הטיול של השניים נגמר באופן בלתי צפוי כשלונדרי חזר לביתו בפלורידה בלי ארוסתו. מאז, סרב לשתף פעולה עם החוקרים.

טוד גריסון, מפקד תחנת המשטרה בעיר נורת' פורט, התייחס לחוסר ההיענות של לונדרי לשתף פעולה עם הרשויות וציין שהוא מתוסכל מהתנהגותו. הוא הוסיף: "כרגע מה שידוע זה ששני אנשים יצאו לטיול ברכב שלהם ורק אדם אחד חזר". בדוברות המשטרה הגיבו מאז להיעלמותו של לונדרי וחידדו שהוא עדיין לא חשוד בפרשה, אלא רק מבוקש לחקירה.

"בריאן לא נעדר, הוא מתחבא"

מערכת היחסים של פטיטו ולונדרי החלה עוד בתקופת התיכון שלהם. ב-2019, השניים עברו מניו יורק לפלורידה, שם מתגוררת משפחתו של בן ה-23. בחודש יולי האחרון, השניים החליטו לצאת לטיול ברחבי חופה המערבי של ארה"ב שתוכנן להסתיים במדינת אורגון, צפון-מערב ארה"ב, בחג ליל כל הקדושים שבסוף אוקטובר. מאז התפוצצות הפרשה, רשויות האכיפה במדינת יוטה התירו לפרסם את מה שהתברר להיות הסרטון האחרון שבו פטיטו נראתה בחיים.

הסרטון נלקח ממצלמת אפוד של שוטר מתחנת המשטרה בעיר מואב, שהוזעק לתקרית אלימות בין השניים. התקרית ארעה ב-12 באוגוסט באזור הפארק הלאומי "ארצ'ס", שם עוברי אורח ראו את פטיטו סוטרת לבן זוגה. בתיעוד אפשר לראות את בת ה-22 המבוהלת מספרת לשוטר שהיא ובן זוגה רבו באותו בוקר. "יש לנו כמה עניינים אישיים", סיפרה פטיטו. "יש ימים בהם אני סובלת מאוד מהפרעה טורדנית כפייתית (OCD) ובדיוק ניקיתי וסידרתי קצת והתנצלתי בפניו, כי אני יכולה להיות קשה ומתסכלת כשאני בהתקף OCD".

לונדרי סיפר מאוחר יותר שהשניים נקלעו לעימות אחרי שהוא נכנס למכונית כשרגליו מלוכלכות. בעקבות התקרית, המשטרה הפרידה בין השניים כאשר פטיטו נשארה ברכב שלהם ולונדרי הלך לבלות לילה במלונית. מאוחר יותר, הוא אמר שאין לו שום כוונה להגיש נגדה תלונה והוסיף: "אני לא הולך לעשות כלום. היא הארוסה שלי ואני אוהב אותה. זה היה סתם ריב קטן. חבל לי מאוד שזה קרה במקום ציבורי".

View this post on Instagram

A post shared by Gabby (@gabspetito)

על אף העובדה שלונדרי מעולם לא הגיב באופן רשמי לפרשת ההיעלמות, בני המשפחה של פטיטו משוכנעים שהוא יודע מה עלה בגורלה של אושיית הרשת הצעירה – שיש לה יותר מ-500 אלף עוקבים באינסטגרם. מאז התפוצצות הפרשה, בני משפחתה פרסמו מכתב ובו פנו להוריו של לונדרי ואמרו: "אנחנו מאמינים שאתם יודעים איפה בריאן עזב את גבי ואנחנו מתחננים בפניכם שתגלו לנו. כהורים, אנחנו לא מבינים איך אתם מסוגלים לתת לנו לעבור את הכאב הזה ולא לעזור לנו. כהורים, אנחנו לא מבינים איך אתם מסוגלים לתת לאחיה ואחיותיה של גבי לעבור את כל זה".

סטיבן ברטולינו, עורך הדין של בריאן לונדרי, ציין שמרשו מקווה מאוד שפטיטו תשוב לביתה בשלום. למרות זאת, הוא הדגיש שכל עוד בן ה-23 לא חשוד במעורבות בפרשה, אין בכוונתו לשוחח עם חוקרי המשטרה. קאסי לונדרי, אחותו של בריאן, התייחסה להיעלמותה של בת ה-22 ואמרה: "אני מקווה מאוד שימצאו אותה ושכל הסיפור הזה יתברר להיות אי הבנה ענקית".

בני משפחתו של לונדרי דיווחו לרשויות על היעלמותו ביום שלישי האחרון ואמרו לחוקרים שבפעם האחרונה שהם שוחחו איתו, הוא הביע כוונה לנסוע לשמורת קרלטון. ריצ'ארד ב. סטפורד, עורך הדין של בני משפחת פטיטו, הגיב לתפנית בפרשה וציין: "כל בני המשפחה של גבי רוצים שכולם ידעו שבריאן לא נעדר, הוא מתחבא. גבי היא זו שנעדרת".