בשיא הדרמה סביב משפטו הנערך בפורטו ריקו של סלבטור אנלו, הסב שהפיל את נכדתו מקרוז וגרם למותה, דלף לרשת סרטון האבטחה המדובר, המתעד את רגע התאונה הטרגית.

כזכור, רק אתמול נודע כי אנלו סרב לקבלת הסדר טיעון על ידי הפרקליטות, לפיה הוא יודה באשמה ויקח אחריות מלאה על התאונה ובתמורה לא יוטל עליו עונש מאסר. אנלו טען מאז התקרית כי הוא מרגיש אשמה נוראית ועובר תקופה חשוכה מאוד בחייו, אך שעם זאת האשמה מוטלת על חזרת הספנות רויאל קריביאן, אשר לא השתמשה באמצעי הבטיחות הנחוצים.

בסרטון האבטחה שדלף רואים את השניות האחרונות שלפני התאונה הנוראית. אפשר לראות איך הסב מגיע עם נכדתו לאזור החלון ומרים אותה מעלה, בדקה ה-00:38 של הסרטון. אפשר לראות שהסב מחזיק אותה כמעט דקה שלמה במצב הזה, מה שגורם לרבים לתהות כיצד לא הבחין בזמן הזה שאין זכוכית המפרידה בין הפנים לחוץ. בסרטון לא ניתן לראות את רגע הנפילה, אלא ממש עד השניה שלפני הטרגדיה.

התאונה קרתה ב-8 ביולי האחרון, על ספינת Freedom of the Seas, של ענקית הקרוזים "רויאל קריביאן". אנלו הושיב את הפעוטה, קלואי, על אדן חלון באזור חדר האוכל על מנת שתראה את הנוף במקום בו הספינה עגנה - סאן חואן. הוא החזיק אותה מעבר למעקה בטיחות שניצב לפני החלון, ולאחר כמה שניות היא נפלה מידיו מגובה של 45 מטרים, על בטון הנמל.

אנלו טען כי הפעוטה רצתה לדפוק על הזכוכית של החלון כפי שהייתה עושה לא פעם במשחקי ההוקי של אחיה, שם נהוג לתת לאוהדים להתקרב לזכוכית הגדולות המפרידות בינן לבין השחקנים ולהישען קדימה. אולם, בגלל שלא הייתה אף זכוכית, קלואי, לטענתו, נפלה קדימה.

הסב גם טען אז כי הכל קרה תוך מספר שניות בודדות. אולם לפני שבועות ספורים, אחד מכלי התקשורת המרכזיים בארה"ב קיבל את סרטון האבטחה לידיו. כתבים שצפו בסרטון אמרו כי הוא סותר במעט את דבריו של אנלו, שכן הוא נראה איתה ליד החלון במשך זמן רב הרבה יותר ממה שאמר. הוחלט להשאיר אז את סרטון האבטחה חסוי.

נחשף בריאיון לכלי התקשורת לפני פחות מחודש וטען בו לראשונה כי רופאיו אומרים שהוא לא היה יכול להבחין שאין זכוכית במקום משום שהוא עיוור צבעים. גם עורך הדין של המשפחה, אשר עומדת מאחוריו ותומכת בו, גורסת כי הטרגדיה כולה הייתה מנעת אם צוות הסיפון היה נוקט באמצעי אבטחה גבוהים יותר בקומה בה נפשו ילדים. למרות התמיכה לה זוכה אנלו ממשפחתו והוריה של קלואי, שאיבדה את חייה בגיל 18 חודשים בלבד, סרטון האבטחה סותר את הדברים שאמר בימים הראשונים שלאחר הטרגדיה ומקשה כעת להבין כיצד קרה שבמשך זמן רב כל כך שהחזיק אותה מעבר למעקה של החלון, הוא לא שם לב שאין זכוכית.