"מעולם לא הסתכלתי במראה, מעולם לא הבטתי בצילומים, אין לי אף זיכרון של איך נראיתי במשך 16 שנה מחיי" - כך אמר תומאס, צעיר אמריקאי שלא היה יכול להתמודד עם המראה שלו.

תומאס סיפר כי עד גיל 16 הוא רק הלך והשמין, עד שהגיע למשקל שיא של 180 קילו. "איבדתי את אבי כשהייתי בן 10 ואני מאמין שזה היה משהו שהתחיל את כדור השלג", הסביר. "זה גרם לדיכאון, מתח, שאז גם גרם לאכילת יתר ולחץ מאוכל וזה באמת פשוט הלך והחמיר".

המשקל החל להשפיע על כל אספקט בחייו. מעבר לעובדה שאיש לא האמין שהוא לא יודע בכלל איך הוא נראה, הוא התקשה לשמור על קשרים חברתיים והרגיש שהוא טובע בבדידותו. 

לא הביט 16 שנה במראה
כך נראה תומאס לפני השינוי שעבר | צילום: יוטיוב\Barcroft TV

במשקל השיא שלו כנער, הוא החליט מיוזמתו להיפגש עם תזונאית. בלי תקוות גדולות מדי הוא הגיע לפגישה, אך נדהם לגלות כיצד הטיפים הקטנים שלה לקשר בריא עם אוכל ואכילה נכונה, שינו את חייו בכל רמה. במשך שנתיים הוא הצליח להוריד מעל 70 קילוגרם ממשקלו והפך לחלוטין את חייו.

לאחר שתומאס הצליח לאזן את האכילה שלו, להיפתח בנוגע לרגשות שלו ולהעמיק קשרים חברתיים - הוא החליט להציץ מדי פעם במראה. הוא נדהם לגלות כיצד הוא נראה והבין שאין לו מושג מי האדם שניצב מולו במראה.

לא הביט 16 שנה במראה
וכך הוא נראה היום | צילום: יוטיוב\Barcroft TV
לא הביט 16 שנה במראה
לקח לו זמן להצליח להביט במראה ולהבין מה נשקף בה | צילום: יוטיוב\Barcroft TV

"יש לי עור רפוי, סימני מתיחה והרבה צלקות מאיך שנראיתי לפני כן", אמר. עם זאת, המראה הזה לא מפריע לו כי ההתמודדות האמתית שלו, לדבריו, הן הצלקות הנפשיות. "הורדת המשקל לימדה אותי לא רק מה אני מסוגל לעשות, אלא גם שהגבולות שחשבתי שיש לי הם רק שם עד שאני עובר אותם".

כעת, בגיל 20, תומאס עובר שהוא סוף סוף יכול להיות שלם עם הבבואה במראה, על אף שבהתחלה היה לו מאוד קשה לעשות את זה. "בפעם הראשונה לא יכולתי אפילו ליצור קשר עין עם עצמי. הייתי צריך ממש לבנות את הביטחון הזה כדי לראות מי אני ואז גם הייתי צריך ללמד את עצמי איך לחייך. אבל עכשיו אני יכול להסתכל במראה על עצמי ולהבין שזה מי שאני".