סטייסי קסטור לא תמיד הייתה ידועה בתור "האלמנה השחורה של ניו יורק". נולדה בשנת 1967 בצפון המדינה, היא הכירה את בעלה הראשון, מייק וואלאס, עוד בתקופת התיכון. הוא היה מבוגר ממנה ב-6 שנים ומוכר באזור בתור אדם שאוהב להשתטות ולהשתכר. השניים התחתנו זמן קצר אחרי שסטייסי חגגה את יום הולדתה ה-18 ושנתיים מאוחר יותר, היא כבר ילדה את בתם הראשונה, אשלי. בשנת 1991, נולדה גם בתם השנייה, ברי.

בני הזוג אמנם לא היו מיליונרים ובכל זאת, הצליחו להסתדר לא רע מבחינה כלכלית. מייק עבד במפעל למזגנים, בזמן שסטייסי עבדה במחלקת הכספים של תחנת אמבולנסים מקומית. כך זה נמשך במשך כמה שנים, עד שטרגדיה הכתה בבית המשפחה.

סטייסי קסטור (צילום: ripplepod, מתוך instagram)
סטייסי ודיוויד ביום חתונתם | צילום: ripplepod, מתוך instagram

ב-11 בינואר, 2000, אשלי חזרה הביתה אחרי בית הספר ונחרדה לגלות את אביה שרוע על רצפת הבית ללא הכרה. בת ה-12 התקשרה מיד לאמבולנס שהבהיל את מייק לביה"ח במצב אנוש, אבל זה היה מאוחר מדי. עוד באותו יום, רופאים קבעו את מותו. כעבור כמה ימים, התברר שהוא מת כתוצאה מהתקף לב, על אף שמעולם לא בוצעה נתיחה לאחר המוות.

מותו של מייק זעזע את בנות המשפחה והובילה את סטייסי לעבוד שעות ארוכות. "אמא שלי כמעט ולא הייתה נוכחת בבית באותם ימים", סיפרה אשלי לכתבי האתר Oxygen. "היא הייתה עובדת משמרות כפולות כדי לפרנס אותנו". הדינמיקה בבית השתנתה אחרי שסטייסי הכירה בשנת 2001 גבר חדש, גרוש טרי ושמו דיוויד קסטור.

דיוויד היה בעליה של חברה שהתקינה מערכות חימום בבתים פרטיים ותואר על ידי מכריו כאדם אחראי. בשנת 2003, הוא התחתן עם סטייסי והכניס אותה לעבוד איתו בחברה. שיתוף הפעולה בין השניים הוכיח את עצמו תוך זמן קצר ובשלב מסוים, איש העסקים מצא את עצמו עם יותר כסף ויותר זמן פנוי. עד מהרה, הוא החל לפנק את עצמו בכל מיני מתנות, כמו אופנועי שטח, אופנועי ים ואופנועי שלג. לטענת הבנות, הרכישות החדשות הפכו למקור למתיחות עבור בני הזוג.

"אמא שלי כל הזמן העירה לו על ההוצאות המטורפות שלו", סיפרה אשלי. "מה שהוסיף למתח היה גם שהוא לא ממש הסתדר איתי ועם אחותי הקטנה. היה לנו ברור בהתחלה שהוא לא אוהב אותנו. למרות זאת, עם השנים הלכנו והתקרבנו. לפחות עד הקיץ של 2005".

סטייסי קסטור (צילום: ripplepod, מתוך instagram)
הכוסות מזירת ההתאבדות | צילום: ripplepod, מתוך instagram

ב-22 באוגוסט, 2005, טרגדיה נוספת הכתה במשפחה כאשר סטייסי התקשרה לרשויות ודיווחה שדיוויד נעל את עצמו בחדר שינה במשך יום שלם והיא חוששת לחייו. שוטרים שהוזעקו למקום פרצו את הדלת ומצאו את איש העסקים שרוע על הרצפה, ללא הכרה, עם הפנים בתוך שלולית של קיא. צוות רפואי קבע את מותו במקום.

חוקרים שהגיעו לבית מצאו על השידה בחדר השינה שני בקבוקים ושתי כוסות, הראשונה הכילה משקה אלכוהולי והשנייה נוזל קירור לרכבים. בפח האשפה במטבח התגלה מזלף גדול עם שרידים של הנוזל הרעיל. דומיניק ספינלי, הבלש שהיה אחראי על החקירה, התייחס לזירת האירוע ואמר שלכולם היה ברור לחלוטין מה קרה שם. "זה היה נראה כאילו הוא התאבד, כל הראיות הצביעו על זה", סיפר הבלש. "סטייסי אמרה בחקירה שהם רבו זמן קצר לפני כן על תכניותיהם ליום השנה שלהם יחד. לאחר הריב הוא נעל את עצמו בחדר עם בקבוק האלכוהול".

בני המשפחה הוכו בתדהמה מהידיעה על התאבדותו של דיוויד. "לא האמנתי בחיים שהוא יוכל לשים קץ לחייו", סיפרה אשלי. "ועוד על ידי שתייה של נוזל קירור". חוקרים העידו שזאת בהחלט דרך משונה להתאבד, שכן מדובר בהתהליך ארוך מאוד שכרוך בסבל נוראי. מומחה אחד טען שזה יכול אפילו לקחת שלושה ימים. ההפתעות הלא נעימות המשיכו גם אחרי מותו של דיוויד, אחרי שנחשף כי הוא הוריש את כל נכסיו לסטייסי – מבלי להשאיר דבר לבניו מהנישואים הקודמים. זמן קצר לאחר מכן, סטייסי מכרה את החברה של בעלה המנוח במחיר מגוחך של 200 אלף דולר, למרות התנגדות המשפחה שלו.

סטייסי קסטור (צילום: ripplepod, מתוך instagram)
כוחות המשטרה מוציאים את מייק מקברו | צילום: ripplepod, מתוך instagram

מומחים לרפואה משפטית קבעו כי דיוויד קסטור מת כתוצאה מהרעלה, ככל הנראה אחרי שהחליט להתאבד. למרות זאת, ספינלי החליט להמשיך לחקור את הפרשה ושלח את הראיות שנמצאו בזירה לבדיקות מעבדה – והתוצאות? מסעירות. "בדקנו את טביעות האצבעות על הכוס עם נוזל הקירור", סיפר. "מצאנו עליה שלוש טביעות שונות, כולן של סטייסי. כמו כן, גילינו שרידי דנ"א של דיוויד על חלקו החיצוני של המזלף". כעת, עלתה סברה לפיה רעייתו של דיוויד קסטור סיממה אותו והשתמשה במזלף בשביל להחדיר את נוזל הקירור לתוך גופו בזמן שהוא היה מחוסר הכרה.

בעקבות התאוריה החדשה של הבלש, הוחלט לערוך נתיחה לאחר המוות גם לבעלה הראשון. גופתו של מייק וואלס הוצאה מן הקבר והועברה למכון הפתולוגי לצורך בדיקה. התשובה הייתה חד-משמעית: בגופו נתגלו שרידים של את'ילין גלייקול, החומר הפעיל בנוזל קירור. לאור הגילוי, בלשים זימנו את סטייסי לחקירה.

ספינלי טען כי סטייסי העבירה את רוב החקירה בשקט מופתי, תוך כדי שהיא שומרת על זכות השתיקה ודורשת לדבר עם עורך דינה. למרות זאת, הוא מדגיש שהיא עשתה לפחות טעות אחת בחדר החקירות. "היא תיארה לנו סרט שהיא ראתה פעם על מישהי שהרעילה את שני הבעלים שלה עם נוזל קירור לרכב", סיפר ספינלי. "אחרי זה, שחררנו אותה לביתה, אבל עדיין האזנו לטלפון שלה". עד מהרה, הציתות לטלפון הנייד שלה התברר כיעיל אחרי ששוטרים שמעו אותה מתקשרת למוקד החירום בשביל לדווח שבתה התמוטטה בביתה.

"בתי לקחה כדורים!", אמרה בשיחה למוקד 911. "זה נשמע כאילו היא נחנקת, בבקשה תזדרזו". כוחות משטרה הוזעקו למקום יחד עם אמבולנסים ומצאו את אשלי ללא הכרה על הרצפה, כשלידה מכתב התאבדות מודפס שבו היא לוקחת אחריות על הרצח של אביה ואביה החורג. אמבולנס הבהיל אותה בדחיפות לבית החולים כשהיא במצב קשה, שם הצליחו בנס לייצב את מצבה. בינתיים, לבלשים היה ברור: סטייסי ניסתה להפליל את בתה בפשעים שלה. למרות זאת, הם עדיין היו צריכים לשמוע את זה מאשלי עצמה.

אשלי התעוררה בסופו של דבר בבית החולים, שם שאלו אותה מה הדבר האחרון שהיא זוכרת. "זכרתי שזה היה יום חמישי בצהריים ואמא שלי הכינה לנו וודקה עם ספרייט", סיפרה. "שתיתי לגימה ואמרתי לה שיש לזה טעם נורא. היא אמרה לי שזה בסדר ושאני צריכה להמשיך לשתות. שאנחנו צריכות להשתכר". מאוחר יותר, אחותה הקטנה עדכנה אותה לגבי כל ההתפתחויות המצמררות של הפרשה. אשלי הוסיפה: "אני לא רצחתי את אבי, לא רצחתי את אבי החורג ובטח שלא ניסיתי לשים קץ לחיי". עדותה של אשלי הייתה הראייה האחרונה שנדרשה לחוקרים בשביל לעצור את סטייסי.

ב-13 בינואר, 2009, נפתח המשפט נגד סטייסי קסטור שהואשמה ברצח של מייק וואלס, ברצח של דיוויד קסטור ובזיוף הצוואה שלו. פחות מחודש לאחר מכן, היא הורשעה על ידי חבר המושבעים בכל הסעיפים. בדיון של גזר הדין, בתה הגדולה מסרה הצהרה ואמרה: "מעולם לא ידעתי מהי שנאה עד עכשיו. עד כמה שזה נשמע נורא, אני נפרדת ממך אמא. את ממש השתדלת, אבל בסוף נכשלת. בסוף אני שרדתי".

השופט ג'וסף פייהי התייחס לנסיבות הפרשה זמן קצר לפני גזר הדין ואמר: "במהלך 34 שנותיי כשופט ועורך דין, ראיתי רוצחים סדרתיים, מתנקשים ואנשים אחרים שעשו מעשים איומים. למרות זאת, את, הגברת קסטור, בליגה משל עצמך". האם ל-2 נידונה לרצות 54 שנות מאסר.

ביוני 2016, כ-7 שנים אחרי מאסרה, הנהלת בית הסוהר בדפורד הילס בניו יורק הודיעה כי סטייסי קסטור נפטרה מהתקף לב. היא הותירה אחריה שתי בנות שלא רצו שום קשר אליה – ומורשת עקובה מדם.