טרגדיה במקסיקו: שרידי גופתה של נערה בת 16 נמצאו בסמוך לכביש ראשי במזרח המדינה. על פי הדיווחים, ביממה האחרונה התבררה זהותה של הנערה - איזמר מנדז מנדז שנחטפה ביום שישי האחרון כשעשתה את דרכה הביתה מבית הספר.

הוריה של הנערה דיווחו על היעלמותה עוד ביום שישי, אך כוחות המשטרה דרשו מהם לחכות 48 שעות. יומיים אחרי היעלמותה נמצאו שרידי הגופה במדינת ורקרוז על ידי נהגים שהריחו ריח חשוד בצד הכביש. כלי התקשורת באזור מפרסמים כי הנערה נמצאה מבותרת כשחלקי גופתה זרוקים בשקית זבל.

הרצח האכזרי הותיר את בני משפחתה של הנערה וחבריה מזועזעים. אחרים זעמו על כך שסידורי האבטחה בבית הספר שלה לא קפדניים מספיק. "אנחנו דורשים אבטחה", סיפרה אחת התלמידות, "אנחנו נמצאים במקום מסוכן מאוד". חברה לכיתה שביקשה לא להזדהות תיארה את מנדז כנערה סימפטית וחברותית.

"היא הייתה ילדה מאושרת מאוד", היא סיפרה. "מעולם לא היו לה שום בעיות עם אנשים אחרים בבית הספר. כמו שאר עמיתיה לכיתה, היו לה חלומות גדולים שנגדעו בגלל הטרגדיה הנוראית הזו".

במדינת ורקורז, שם נחטפה הנערה, היו לאחרונה מספר תקריות רצח והריגה, בהן גם הריגתו של התקליטן הישראלי רונן דהן. על פי הדיווחים, מנדז היא הנערה השישית שנרצחה במדינה בשבוע האחרון. האזור שבו הנערה נחטפה נמצא בשליטתו של אנשי הקרטל חליסקו נואבה חנרסיון (CJNG), הנוהגים לחטוף תושבים ולדרוש כופר עבורם. מושל המדינה התייחס לפרשה ואמר שחוקרי המשטרה בוחנים שני כיווני חקירה שונים, אם כי הוא לא פירט מה םם. נכון לעכשיו, אין עצורים בחשד למעורבות בפרשה.