קים ג'ונג און אמנם ניסה להכחיש זמן רב כי הקורונה הגיעה גם למדינתו, אך דיווחים חדשים טוענים כי בצפון קוריאה המצב "חמור מאוד", כאשר הרשויות עושות הכל כדי להסתיר את התפרצות הקורונה ושולחות את אלו שנדבקו בנגיף למחנות בידוד סודיים, שם הם מוחזקים בתנאים קשים. 

הפעיל החברתי טים פיטרס, שמנהל את ארגון "Helping  Hands" שממוקם בסיאול ומטרתו לעזור לקוריאה הצפונית במשברים, טוען כי איזורי בידוד ייעודים הוקמו ליד הגבול הסיני בהם מוחזקים חולים נואשים, שלא זוכים לטיפול רפואי ראוי.

"מי שנמצא במחנות האלה מקבל אוכל ותרופות בכמות מינימלית או לא מקבל בכלל", אמס פיטרס בראיון לצ'יינה פוסט והוסיף: "המשפחות מגיעות לקרבת המחנות בניסיון לתת לקרוביהם אוכל וכל עזרה רפואית שהם הצליחו לקבץ, אבל בדרך כלל מדובר בתרכובות צמחים ביתיות. הרבה מהאסירים במחנות מתו".

View this post on Instagram

A post shared by Vedat Sofuoglu (@vedsof1) on

הכומר דייוויד לי, המסייע לעריקי צפון קוריאה בסיאול, אמר כי הקורונה הוכרזה על ידי המשטר של קים כ"מחלת רפאים". עוד ציין לי כי לרשויות במדינה אין מערכת למעקב אחרי ההתפשטות וכי אלה שמראים סיפטומים לנגיף, מוכנסים לביתם וגוועים ברעב.

בחגיגות ה-75 להקדמת מפלגת העובדים בצפון קוריאה, הודה ג'ונג און לאלפי החיילים, שלטענתו סייעו במניעת התפרצות הנגיף למדינה.