תקרית אלימה אירעה באזור מתחם הבריכה של "הכפר הירוק" בסוף השבוע האחרון. גבר אלמוני תקף חמישה עוברי אורח בעקבות עימות שהתפתח במקום בעקבות האכלת חתולי רחוב. אחד מקורבנות התקיפה, ב' תושב הרצליה בן 65 שעובד כמדריך טיפולי במקום, סיפר ל-mako כי "הוא התנפל עליי מאחור, קילל אותי וחבט בי באגרופים. מעוצמת המכות נפלתי על הכביש ונחבלתי ברגליים ובפנים". לטענתו, התוקף, שהגיע למקום עם כלב, המשיך להכות אותו בזמן שהיה שרוע על הארץ וכתוצאה מכך שבר לו את אחת הצלעות.

"הוא איים עליי ואמר: 'בפעם הבאה שאראה אותך כאן אני אחסל אותך, אני אהרוג אותך'. היה לי מזל שנשארתי בחיים. אם אנשים לא היו באים לעזרתי, אני בטוח שהוא היה רוצח אותי".

 

תקיפה בכפר הירוק (צילום: עמותת תנו לחיות לחיות)
חמישה נפצעו בתקרית, לפני שהתוקף ברח ברכבו | צילום: עמותת תנו לחיות לחיות
תקיפה בכפר הירוק (צילום: עמותת תנו לחיות לחיות)
"כל זה קרה רק בגלל שהאכלתי חתולים באזור" | צילום: עמותת תנו לחיות לחיות

ארבעה צעירים שראו את התקרית ניגשו לעזור לו. מ', אחת הבנות בחבורה, תיארה כיצד ניסתה לעזור לקורבן, לפני שמצאה את עצמה מותקפת בעצמה. "ביקשנו ממנו להפסיק ובתגובה הוא רץ אליי, היכה אותי באגרופים, גרר אותי על הארץ וריסק לי את הברך", סיפרה.

לטענת הצעירה שהותקפה, הגבר תקף גם את שלושת הצעירים הנוספים שהגיעו לעזור לפני שעזב את המקום יחד עם כלבו במכונית שכורה. חמשת קורבנות התקיפה פונו מאוחר יותר לביה"ח "מאיר" בכפר סבא לצורך טיפול רפואי, שם רופאים גיבסו את רגלה של מ'. למחרת, הוגשה תלונה במשטרה וזו הועברה לטיפול משטרת מרחב הירקון.

 

תקיפה בכפר הירוק (צילום: עמותת תנו לחיות לחיות)
מ' משתחררת מביה"ח | צילום: עמותת תנו לחיות לחיות

אתי אלטמן, דוברת עמותת "תנו לחיות לחיות", התייחסה לתקרית האלימה ואמרה: "זה אירוע חמור ביותר ואני מקווה שהמשטרה תאתר את החשוד ותמצה עמו את כל חומרת הדין. לא ייתכן שבמדינת ישראל אדם אלים ייקח את החוק לידיים ויכה אנשים שומרי חוק שדואגים לשלומם של בעלי חיים".

"כל זה קרה רק בגלל שהאכלתי חתולים באזור", אמר ב', "זה מטורף. כל הכבוד לצעירים שנחלצו לעזרתי. לצערי הוא היכה גם אותם באכזריות רבה. זה נס שלא הרג אף אחד מאיתנו". בשעות האחרונות, דווח מדוברות משטרת מרחב ירקון כי החשוד במעשה אותר ונעצר בחשד שתקף חמישה אנשים.

"המשטרה עצרה תושב הוד השרון בחשד שתקף גבר בעיר בגלל 'שהאכיל חתולים' וכן תקף 4 נוספים שניסו לסייע לקורבן", נמסר מדוברות המשטרה. "המשטרה פתחה ביום חמישי האחרון בחקירה, עם קבלת תלונות מאזרחים, על כך שעפ"י החשד הותקפו ברמת השרון ע"י גבר שתחילה תקף אדם שהאכיל חתולים ברחוב וכאשר ניסו לסייע לקורבן, תקף גם אותם ולאחר מכן נמלט מהמקום".

עוד נמסר כי במסגרת חקירה משטרתית נחשפה זהותו של החשוד, שהתברר להיות תושב הוד השרון בשנות ה-30 לחייו. בהתאם לממצאי התיעוד במקום, שוטרים עצרו אותו היום לחקירה. בהתאם לממצאי החקירה, החשוד יובא לדיון בבימ"ש השלום ת"א בבקשה להאריך את מעצרו.