בני משפחה ממדינת וושינגטון תובעים את תחנת המשטרה המקומית בעוון הזנחה פלילית אשר הובילה למותה הזוועתי של אמם. התביעה הוגשה ימים ספורים אחרי שפורסם הסרטון המטריד שמציג כיצד שוטרי העיר דה מוין הכניסו את דמריס רודריגז (43) לתא מעצר למשך ימים ארוכים – שם היא ננטשה עד למותה.

הפרשה ארעה בתחילת שנת 2018, כאשר ריי, בעלה של דמריס, התקשר למוקד החירום וביקש להזעיק צוות רפואי לביתו אחרי שהותקף על ידי אשתו. קרובי משפחה מספרים שדמריס, אשר אובחנה בעבר כלוקה בתסמונת דו-קוטבית, הייתה נתונה בהתקף פסיכוטי באותו זמן ולא ניתן היה להרגיעה. למרות הטלפון של ריי, מוקד החירום הזעיק למקום שוטרים אשר פינו את דמריס למתקן מעצר מקומי.

האם ל-5 שהתה במתקן המעצר במשך יותר מ-4 ימים, למרות העובדה שהיא לא הואשמה בשום עברה. במצלמות הביטחון של המתקן ניתן לראות כיצד דמריס סובלת לאורך שהותה בתא. בשלב מסוים, היא מסירה את בגדיה, זוחלת על הקרקע, רוכנת מעל האסלה עד שלבסוף היא נשכבת על הרצפה ומתה.

מומחים לרפואה משפטית קבעו כי מותה נגרם כתוצאה מתופעה שנקראת קיטואסידוסיס – אשר גורמת לשינויים ברמת החומציות של הדם ועלולה להיות קטלנית אם היא לא מטופלת בזמן. התופעה עשויה להיגרם כתוצאה ממגוון סיבות, כגון צריכת אלכוהול, שימוש בתרופות או רעלנים מסוימים שמצאו את דרכם אל מחזור הדם. במקרה של דמריס, ייתכן מאוד שתופעה נגרמה כתוצאה מרעב.

 

דמריס רודריגז
"ברור לחלוטין שהיא הייתה מצויה במתח נוראי כתוצאה מבעיות רפואיות ונפשיות" | צילום: cbsnews.com, youtube

"היא לא אכלה במשך יותר מ-100 שעות", אמר נייט בינגהאם, עורך הדין של המשפחה. מאוחר יותר, הוא התייחס לתיעוד הזוועתי ואמר כי הוא "נותן הצצה אל הגיהינום שדמריס עברה". בינגהאם הוסיף: "זה מקרה מזעזע. ברור לחלוטין שהיא הייתה מצויה במתח נוראי כתוצאה מבעיות רפואיות ונפשיות. היא שהתה שם 4 ימים ללא סיבה והייתה צריכה לראות רופא. היא הייתה זקוקה לעזרה".