מלכת יופי לשעבר ממקסיקו עלולה למצוא את עצמה מאחורי סורג ובריח למשך עשרות שנים, אחרי שנעצרה בחשד שהיא חברה בכנופיית חוטפים שפעלה בדרום המדינה. לאורה מוחיקה רומרו, בת 25, נעצרה במדינת ורקרוז יחד עם עוד 8 חשודים במהלך מבצע מעצר מיוחד של רשויות האכיפה.

רומרו מוכרת ברחבי מדינת אואחאקה, דרום מקסיקו, שם היא השתתפה בסדרת תחרויות יופי מאז 2015 – האחרונה ביניהם נערכה רק בשנה שעברה. הדוגמנית הצעירה תיארה את עצמה בתור בוגרת תואר במנהל עסקים ולוחמת עבור זכויותיהן של נשים במקסיקו.

באחת התחרויות היא אפילו התבקשה להסביר מה לדעתה המדינה צריכה לעשות בשביל למגר את תופעת האלימות כלפי נשים. על כך היא ענתה: "אנחנו כבר לא יכולות לעמוד יותר בחיבוק ידיים, אנחנו חייבות לשים לזה קץ. רק על ידי חינוך והסברה נוכל למנוע את הטרגדיה הבאה". ביממה האחרונה, פורסם שבעקבות מעורבותה עם כנופיית החוטפים היא עלולה לרצות 50 שנות מאסר.

View this post on Instagram

A post shared by Laura Mojica (@lauumojica)

רומרו היא אישה אחת מבין שלוש שנעצרו במבצע המשטרתי, יחד עם עוד חמישה גברים נוספים. התובע הכללי במדינת ורקרוז הגדיר את מבצע המעצר כהצלחה והוסיף שהוא הוצא לפועל על ידי יחידה משטרתית מיוחדת שנועדה לאתר כנופיות חוטפים.

"שמונת החשודים נעצרו בעיצומה של חקירה משטרתית ארוכה", נמסר ממשרד התובע המחוזי. "חברי הכנופייה יימצאו במתקן מעצר עד לתחילת המשפט נגדם, שצפוי להתחיל רק בעוד חודשיים". בינתיים, הפרשה עדיין נחקרת על ידי המשטרה.

ממשלת מקסיקו מתמודדות בשנים האחרונות עם עלייה חדה בכמות החטיפות שמבוצעות בין גבולותיה על ידי ארגוני פשע שונים. מדי שנה נחטפים במדינה הלטינית מאות אלפי בני אדם, חלקם משוחררים רק לאחר תשלום כופר, אחרים נמצאים מתים בסופו של דבר וישנם גם אלו שעדיין מוגדרים כנעדרים.