"אני חושב שברגע שהעובדות מהתיק הזה ייחשפו, הן יציגו תמונה שונה ממה שהופיע בצו המעצר": סנגורה של הישראלית שמואשמת בכך שניסתה להונות את בעלה הטרי מתייחס לראשונה לנסיבות מעצרה של מרשתו.

עורך הדין טוד פוסטר סיפר כי הוא ביקר את לין הלנה חלפון (26) ביום חמישי האחרון, במתקן המעצר של מחוז הילסבורו (פלורידה) שם היא מוחזקת. לטענתו, זו הפעם הראשונה שהוא נועד עם החשודה הישראלית, אשר נעצרה לפני 10 ימים בשדה התעופה הבינלאומי בטמפה.

הפרשה התפוצצה בשבוע שעבר, לאחר שפרטים ראשונים אודותיה הותרו לפרסום. על פי החשד, חלפון ניסתה למשוך מיליון דולר במזומן מחשבון הבנק של בעלה – איש העסקים ריצ'ארד רפפורט (77) אליו היא נישאה בחודש אוגוסט האחרון.

חלפון ניסתה למשוך את הסכום בסניף של הבנק Amscot באמצעות צ'ק ונדחתה על ידי הפקידים. מאוחר יותר, היא שבה אל הסניף וניסתה לפדות שלושה צ'קים, כל אחד מהם על סך 333,333 דולר. הפקידים דחו גם את הבקשה הזו ויצרו קשר עם המשטרה.

דיינה טיטוס, בתו של איש העסקים, התייחסה לנסיבות התקרית ואמרה שהיא בכלל לא הייתה מודעת לכך שאביה התחתן עם חלפון. מעבר לזה, היא טענה כי הישראלית "ניסתה להונות את אביה בגלל גילו המופלג". כעת, פוסטר טוען שהעובדות בנוגע לתקרית מציירות תמונה שונה לחלוטין.

פוסטר התייחס להשתלשלות האירועים והטיל ספק גדול בנוגע להאשמות נגד מרשתו. "האם אישה מסוגלת לגנוב מבעלה?", תהה הסנגור, "האם זה פשע? זה בעצם העניין שאנחנו מנסים לבדוק בשלב הזה".

פוסטר הוסיף כי חלפון הותירה בו רושם של אישה חזקה והגונה, עם עבר שמעיד על אישיותה. "היא חיילת לשעבר ששירתה שנתיים בצבא הישראלי. מובן מאליו שהיא מעולם לא הייתה בכלא", אמר עליה. חלפון מואשמת כעת בהלבנת הון, הונאה מאורגנת וניצול לרעה של בעלה המבוגר.