טרגדיה באוקראינה: תעלומת היעלמות של שני ילדים נגמרה בנורא מכול, אחרי שגופותיהם נמצאו בתום מבצע חיפושים של כוחות המשטרה המקומיים. הילדים, אנה ומיכאל פרסנוב (10 ו-7), נמצאו על ידי שוטרים שרועים ללא רוח חיים בתוך תיבת עץ ישנה.

הוריהם של הילדים, סבטלנה (35) וסטניסלב פרסנוב (41), ראו את הילדים בפעם האחרונה בשעות הבוקר לפני שיצאו ללקט תפוחי אדמה. בני הזוג ציינו שניסו ליצור איתם קשר כשעה אחרי שיצאו לעבודה, סביבות השעה 10:00 בבוקר, אך השיחה לא נענתה. מאוחר יותר כשהם חזרו לבקתה, לא היה סימן לילדים.

החיפושים אחר הילדים יצאו לדרך רק בשעות אחר הצהריים. סטניסלב סיפר: "אני נסעתי באופניים וסבטלנה הלכה ברחובות, אבל לא היה שום סימן לילדים". בסופו של דבר, הם דיווחו למשטרה על ההיעלמות ויחידת כלבני גישוש הוזעקה למקום. גופות הילדים נמצאו בתיבת העץ זמן קצר לאחר מכן.

מקורב של ההורים סיפר שתיבת העץ מוכרת כחפץ בעל ערך סנטימנטלי לבני המשפחה. היא ניתנה במקור בתור דאורי (תשלום סמלי שהורי החתן נותנים להורי הכלה כדי שיתירו את ידה) ומאז הועברה מדור לדור.

דוברות המשטרה הלאומית האוקראינית התייחסו לטרגדיה ואמרו: "במהלך חיפוש שנערך בבית, הילדים נמצאו בתיבת עץ ללא סימני חיים. חוקרי מז"פ בוחנים כעת את הזירה. נסיבות האירוע עדיין נחקרות. אנחנו בודקים את כל האפשרויות". בינתיים, גורמים המעורים בפרטי החקירה טענו שמותם של הילדים ככל הנראה היה תאונה.

"במשטרה אומרים שהם כנראה נכנסו לתיבה, המכסה נסגר והם נחנקו למוות", סיפר סטניסלב. "יש למכסה תפס למנעול. כשהם נכנסו, התפס נסגר והם לא הצליחו לפתוח אותו מבפנים". לטענתו, אם השניים היו מרימים קצת את המכסה, הם היו יכולים לנשום דרך החרך הזעיר שבין המכסה לתיבה – ואולי הם היו שורדים את התקרית.

לוויתם של הילדים נערכה בימים האחרונים. מנהלת בית הספר אנה ומיכאל הספידה את השניים ואמרה: "הילדים היו נאהבים על ידי הוריהם, והוריהם היו נאהבים על ידי הילדים".