רשויות החוק בסיאטל פינו מחוסר בית מפארק עירוני, אחרי שהקים במקום בקתה בלתי חוקית. סטיבן אירווין (41) נמצא במבנה ובו מספר תנורי עצים, תנורי גז, גנרטורים, מכונת כביסה ואפילו הליכון. גורמים המעורים בפרטי המקרה הגדירו את הבקתה בתור "פצצה מתקתקת" ואמרו שהמשטרה צריכה לעשות הכל כדי לוודא שאירווין לא יחזור.

התקרית אירעה בפארק ע"ש ד"ר חוזה ריזאל וזו לא פעם ראשונה שהחשוד עורר מהומה במקום. באוקטובר 2023, בן ה-41 נעצר אחרי שנראה נוסע בפארק עם טרקטור וחופר באדמה במטרה "למצוא זהב". לפי הדיווחים באתר ה-NY Post, הוא גרם אז נזק בשווי 15 אלף דולר ונעצר בחשד לגניבת רכב ובנייה בלתי חוקית. לאחרונה הוא חזר לזירה והקים שם את הבקתה הרעועה שלו.

אנדריאה סוארז, פעילה חברתית מארגון We Heart Seattle שמציע לסייע למחוסרי בית, התייחסה למקרה בשיחה עם חברת החדשות WPDE ואמרה שהם הציעו לאירווין עזרה בעבר – אך הוא סרב. "הוא חפר מדרונות, שבר עצים, הקים כל מיני מבנים וגרם נזקים בשווי אלפי דולרים", אמרה סוארז. "הנוכחות שלו בסביבה מסוכנת. הבקתה הסריחה מנפט, גז ודלק, כל זה בזמן שיש שם חוטי חשמל חשופים לחלוטין. זה יגמר באסון".

סוארז טענה בהמשך שאירווין אובססיבי לגבי המיקום הזה ומפנטז על כך שהוא יוכל להתעשר ממנו. "הוא חולם שזה מכרה הזהב שלו ושהוא ימצא שם יהלומים", היא הוסיפה. "הוא בטוח שלא רחוק היום והוא ימצא שם זהב, וזה יסדר אותו לכל החיים".

תושבי האזור התלוננו לרשויות החוק על פועלו של אירווין מאז שהוא שוחרר ממעצר, אך ללא הועיל. בריאן הארטמן, שמתגורר סמוך לפארק, אמר לרשת WPDE: "הוא פשוט עושה מה שבא לו. אני לא מבין את זה. כולנו מאוד מתוסכלים. חייבים לשמור על הסדר הטוב. חייבים שהמשטרה תטפל בעניין הזה".

אירווין לא נעצר באירוע האחרון ולפי ההערכות, זה רק עניין של זמן לפני שהוא יחזור לפארק בצורה כזו או אחרת. סוארז אמרה שהיא ועמיתיה ניסו לפתור את העניין ברמתם, אבל בן ה-41 מסרב לשתף פעולה. "אני באופן אישי הצעתי לשלם לו חצי שנה שכירות במרכז שיכון למחוסרי בית", סיפרה הפעילה החברתית. "הוא פשוט אמר לי 'נשמע נהדר. אני עדיין אחזור לבקתה שלי ביער'". בהמשך, היא דרשה מרשויות החוק והעירייה לעשות כל דבר כדי לעצור את השיגעון הזה.